Czy wiecie, że już pod koniec lutego Titan Comics i Alcon Media Group rozpoczną publikację serii komiksowej „Blade Runner Origins”? Będzie to prequel kultowego filmu Ridleya Scotta. Obecnie trwają także prace nad realizacją animowanych superprodukcji osadzonych w cyberpunkowej konwencji.

Komiksowa wersja „Łowcy androidów” – fantastyka naukowa w modzie
„Blade Runner Origins” to tytuł nadchodzącej serii komisów należącej do uniwersum „Blade Runnera”. Cykl opowie historię detektyw Cal Moreaux z policji w Los Angeles prowadzącej śledztwo w sprawie domniemanego samobójstwa jednej z pracownik korporacji Tyrella. Wydarzenia, które staną się jej udziałem doprowadzą do stworzenia pierwszego w historii oddziału łowców androidów.
Autorami scenariusza „Blade Runner Origins” są Mike Johnson, K. Perkins i Mellow Brown. Za warstwę graficzną odpowiedzialny jest Fernando Dagnino. Zobaczcie zwiastun zapowiadający historię. To jednak nie jedyna opowieść, która powstaje w ramach cyberpunkowego świata.
„Blade Runner – Black Lotus” – nowy serial w cyberpunkowej rzeczywistości
Jakiś czas temu rozpoczęły się prace nad animowanym serialem „Blade Runner – Black Lotus”, który jest osadzony w świecie pomyślanym pierwotnie przez Philipa K. Dicka, a rozwiniętym przez Ridleya Scotta oraz Denisa Villeneuve. I to właśnie do dzieła z ostatniego z tych twórców, a więc filmu „Blade Runner 2049”, nawiązywać będzie nowe anime.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here