Wytwórnia Disneya zrealizowała kultowe filmy animowane. „Król Lew” to jedna z kultowych opowieści, która już wkrótce zyska nową formę. Okazuje się, że już 14 kwietnia za sprawą wydawnictwa Egmont do sprzedaży trafi komiksowa wersja „Króla lwa” oraz 101 dalmatyńczyków”.


„Król Lew” otwiera kolekcję „Klasycznych baśni Disneya”

Oba albumy, wydane w w miękkiej oprawie, będą zawierać 64 strony komiksu, a także artykuły o animacjach. Tłumaczem serii będzie Mateusz Lis, który wcześniej przełożył m.in. komiksy z uniwersum „Krainy Lodu” czy „Kaczora Donalda”.

„Król Lew” to przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści z lat 90.! Pierwszy tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdą się takie tytuły jak „101 dalmatyńczyków” czy „Mulan”. Młody lew Simba nie może się doczekać, kiedy zostanie królem Lwiej Ziemi. Jednak knowania jego przepełnionego zazdrością stryja Skazy zmuszają bohatera do ucieczki.

W dżungli Simba zapomina o ciążących na nim obowiązkach i zaczyna wieść beztroskie życie – do czasu, gdy na swojej drodze spotyka starego znajomego, który przypomina mu o naukach ojca. Simba wraca w rodzinne strony, aby odzyskać należne mu miejsce w wielkim Kręgu Życia… Komiks o młodym lwie to wzruszająca opowieść o dorastaniu, uświadamianiu sobie, co jest w życiu najważniejsze, i walce o sprawiedliwość.

Komiksowa adaptacja słynnego filmu „101 dalmatyńczyków”! Dla czytelników małych i dużych! Kolejny tom kolekcji klasycznych baśni Disneya, w której znajdują się takie tytuły jak „Król Lew” czy „Mulan”. Dalmatyńczyki Pongo i Czika to szczęśliwi rodzice piętnaściorga szczeniaków.
Sielankowe rodzinne życie bohaterów zostaje przerwane, gdy ktoś uprowadza ich potomstwo! Porwane maluchy, wraz z osiemdziesięcioma czterema innymi szczeniakami, trafiają do zamku diabolicznej Cruelli De Mon. Na szczęście, dzięki unikalnej metodzie psiej komunikacji zwanej „szczekaniem o zmierzchu”, zrozpaczonym rodzicom udaje się ustalić miejsce przetrzymywania dzieci. Pongo i Czika wyruszają w pełną zwrotów akcji i niebezpieczeństw misję ratunkową.
Źródło: Centrum Komiksów Disneya

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here