Rowan Atkinson, brytyjski aktor komediowy, który szerokiej publiczności dał się poznać jako kultowy Jaś Fasola, zapowiada nowy projekt animowany!


Słynny komiks zapowiada powrót komediowego show

W jednym z ostatnich wywiadów aktor wyjaśnił, że aktualnie trwają nad nowym filmem animowanym skoncentrowanym wokół postaci Jasia Fasoli. Atkinson dodał, że osobiście preferuje właśnie taki format na widowisko.

„Muszę uczciwie przyznać, że zdecydowanie łatwiejszym zadaniem jest dla mnie wcielenie się w Jasia Fasole tylko przy pomocy głosu. Szczerze mówiąc, to niezbyt dobrze bawiłem się, gdy kreowałem bohatera. Na moich barkach spoczywała ogromnie uciążliwa odpowiedzialność” – podsumował aktor.

Uroczy bohater ikoną brytyjskiego humoru

Jaś Fasola to bohater aktorskiego serialu z lat 90., którego można byłoby scharakteryzować jako mało rozgarniętego mężczyznę w w średnim wieku. Bardzo specyficzny urok odnosi się do infantylności postaci – dość powiedzieć, że jego najlepszym przyjacielem jest miś Teddy, a do pracy jeździ małym, seledynowym samochodem. Życiowa niezaradność Jasia sprawia, że każda sytuacja w jakiej się on znajdzie, wywołuje absurdalną sekwencję zdarzeń. Serial zdobył olbrzymią popularność nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, ale także na całym świecie.

Na podstawie serialu powstała także kreskówka. Dokładnie w 2002 roku Jaś Fasola został wskrzeszony w animacji o tym samym tytule. Podobnie jak w oryginalnym serialu, nie uświadczymy tutaj wielu rozbudowanych dialogów. Dźwięk, to wielorakie odgłosy i melodie w tle oraz tradycyjne już mamrotanie, nucenie czy chrząknięcia Jasia Fasoli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here