Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku na półkach polskich księgarń pojawią się komiksowe Muminki, tymczasem już teraz a stronie Ninateka.pl do końca roku można obejrzeć „Muminki w pogoni za kometą” w reżyserii Marii Lindberg, ekranizację powieści „Kometa nad Doliną Muminków” autorstwa Tove Jansson.

Co ciekawe, pełnometrażowa historia powstała w oparciu o odcinki znakomitego polskiego serialu z przełomu lat 70. oraz 80. zrealizowanego w technice lalki półpłaskiej w łódzkim Se-Ma-Forze – „Opowiadania Muminków”. Film jest pokazywany w ramach Festiwalu Be Polar od 17 do 31 grudnia. Pełen program festiwalu znajduje się tutaj.

„Muminki w pogoni za kometą” to opowieść o tym, jak pewnego ranka Muminek odkrywa, że coś dziwnego dzieje się w Dolinie Muminków. Wszystko dookoła pokrył szary pył. Szare są drzewa, trawa, a nawet jego dom. Zaintrygowany tym zjawiskiem Muminek zwraca się do wszystkowiedzącego Piżmowca z prośbą o wyjaśnienie. Jego zdaniem straszny los czeka Ziemię, z nieba może spłynąć ogromne zagrożenie. Przerażony Muminek postanawia działać. Z pomocą Taty Muminka oraz równie przestraszonych przyjaciół postanawia zbudować tratwę i popłynąć do obserwatorium w Samotnych Górach. Mądrzy profesorowie muszą znać odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę zagraża Ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here