Opowieść o pasji, w której liczy się dążenie do realizacji osobistych, niekiedy mocno skrywanych marzeń, ale również przyjaźń i harmonia pomiędzy światem zwierząt a ludzi. „Kamila i konie”, jedna z nowych serii komiksowych, dedykowana jest nie tylko dla miłośników wierzchowców.

Konie, majestatyczne zwierzęta oswojone przez człowieka, stają się źródłem inspiracji dla artystów. Z podobnego założenia wyszedł autor „Kamili i koni”. Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod kobiecym pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii młodzieżowych, który z niesamowitą wrażliwością potrafi podejmować tematy lekkie, ale i niełatwe. Oparte na więzi człowieka z naturą, światem przyrody nieożywionej, jak i naszymi braćmi mniejszymi. I tutaj warto zwrócić na fragment, gdy członkowie klubu jeździeckiego, do którego należy tytułowa bohaterka, prowadzą mianowicie akcję zbiórki pieniędzy, by wykupić konia przeznaczonego do rzeźni.
Tak naprawdę jest to jednak niezwykle pogodna, miejscami wesoła, prawdziwie dowcipna i ciekawa opowieść dla dzieci oraz dorosłych o tym, jak wspaniały może być świat, kiedy ma się zwierzęcych przyjaciół. Kamila i jej młodsza siostra Anais uwielbiają jazdę konną – o tym wiedzieliśmy już z pierwszego albumu inicjującego serię. Dziewczynki spędzają mnóstwo czasu w klubie jeździeckim „Cztery Podkowy”, gdzie przeżywają jedną zabawną przygodę po drugiej. Uczą się też opiekować zwierzętami, a ich ulubieńcy – inteligentny koń Ocean i humorzasty kucyk Pompon – stają się przyjaciółmi dziewczynek. W klubie mieszkają jednak nie tylko wierzchowce: są też rozrabiające młode muły, szalony osioł, lubiąca spacery owca, waleczna mysz czy ospały bernardyn. Słowem – cała menażeria, dzięki której nie sposób się nudzić.
Kiedy zbliżają się konkursy hipiczne, zawodnicy i ich rumaki mocno trenują, natomiast w wolnych chwilach specjalistka od koni wyjaśnia dzieciom tajemnice historii i hodowli zwierząt z czterema kopytami. Każda część serii wzbogacona jest stronami opisującymi ciekawostki o zawodach jeździeckich oraz porady dla dzieci chcących rysować komiksy. Zabawne, mądre, czasami nawet wzruszające historyjki powinny zapewnić prawdziwą ucztę dla milusińskich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i granicę wyobraźni. Piękne, dzikie, nieposkromione… a jednocześnie spolegliwe i posłuszne. Konie, majestatyczne zwierzęta oswojone przez człowieka, stają się źródłem inspiracji dla artystów, jak i czytelników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here