Studio animacji z Vancouver Global Mechanic razem z wytwórnią ALT Animation z Irlandii Północnej postanowiło zrealizować zupełnie nowy serial, w którego centrum będzie nietypowa rodzina… klaunów.


Za projekt odpowiada kanadyjski pisarz Ian Boothby, który zrealizował między innymi komiksowe wersje „Simpsonów” i „Futuramy”. „Class Clown”, bo taki właśnie jest tytuł serialu, jest charakteryzowany jako wyjątkowa opowieść familijna przypominająca zwariowaną historię „Rodziny Addamsów”. „Od zawsze byłem fanem programów takich jak Rodzina Addamsów, które przedstawiały historię imigrantów z dziwaczną kultur, które musiały mierzyć się z nowym środowiskiem, obcą rzeczywistością” – deklaruje Broothby. Skoro tak, to o czym będzie „Class Clown”?

Serial przedstawi zadziwiające losy cyrkowej rodziny, której członkowie – po latach spędzonych na tułaczce – postanawiają wprowadzić się na przedmieścia. Głównym bohaterem opowieści będzie niejaki Jimmy Jingles, który bardzo chce zostać zaakceptowany przez rówieśników w szkolnej rzeczywistości. Niebieskie włosy, duży czerwony nos, ogromne buty – słowem prawdziwy klaun, dziwaczny jegomość odbiegający od społeczno-kulturowych norm. Oglądanie zmagań z prozą życia Jinglesa będzie możliwe jesienią tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here