Stali widzowie „Głowy rodziny” mogą sądzić, że w kwestii scenariusza serialu animowanego przejdzie dosłownie wszystko. Ale to nie jest do końca prawda. Kultowa produkcja przypomina szwajcarski zegarek, w którym – poza przekraczaniem granic, popkulturowymi nawiązaniami i wyobraźnią – liczą się najmniejsze detale. Jakie sekrety zapisano w tej bezkompromisowej kreskówce?


„Family Guy. Za kulisami” to bogato ilustrowana i kolorowa przepustka za kulisy siedmiokrotnego zwycięzcy nagrody Emmy. Zapewnia ekskluzywny, jedyny w swoim rodzaju dostęp do miejsc, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla twórców. Artyści, na czele których stoi Seth MacFarlane, postanowili podzielić się kilkoma ciekawostkami z planu produkcji, jak i nieznanych faktów związanych z emisją. Czy wiecie, że…

 • Premierowy odcinek „Głowy rodziny” obejrzały prawie 22 miliony ludzi.
 • New York Times” zachwycił się pilotem, nazywając go „ryzykownym, chamskim, przezabawnym”,
  dodając, że „mimo podobieństw do innych produkcji Głowa rodziny jest od początku do końca
  oryginalna.
 • „Głowę rodziny” reklamowano jako „Simpsonów plus”, jeszcze bardziej bezlitosny obraz amerykańskiej codzienności przeżywanej z buńczucznie dysfunkcyjną rodziną z kreskówki.
 • Tytułowy bohater, Peter Griffin, był „luźno wzorowany na stróżu pracującym w Rhode Island School of Design. Był to serdeczny, przemiły i szczerze dobroduszny człowiek. Ale nie miał żadnych hamulców. Rzeczy, które nieraz wygadywał, sprawiłyby, że opadłaby ci szczęka.
 • Pierwsze tygodnie ekipa serialu spędziła w zatłoczonych, prowizorycznych pomieszczeniach.
 • Serial jest zakazany w Chinach, Egipcie, Indiach, Iranie, Korei Południowej, Malezji, RPA, Tajlandii, Tajwanie i w Wietnamie.
 • Do typowego odcinka Głowy rodziny zaprasza się na gościnne występy rozmaite gwiazdy. Mogą podkładać głos pod animowane wersje samych siebie albo kreować fikcyjnych bohaterów.
 • Wśród person, które namówiono do udziału w produkcji, znajdują się między innymi Candice Bergen, Hugh Laurie, Will Ferrell, Bob Barker, członkowie zespołu Kiss, Hugh Hefner, Patrick Stewart, Phyllis Diller, Johnny Depp i Liam Neeson.

Materiał został opracowany na bazie książki „Family Guy. Za kulisami”. Zainteresowani? Poznajcie specjalny fragment publikacji wydanej przez oficynę SQN. www.idz.do/familyguy-zakulisami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here