Z pewnością pamiętacie, że Guillermo del Toro realizuje pełnometrażową adaptację opartą na słynnej powieści Carlo Collodiego. I cóż powiedzieć – ten projekt zapowiada się naprawdę niesamowicie! Choćby za sprawą obsady, która będzie uczestniczyć w dziele stworzenia.


Wiadomo, że film, o którym del Toro marzył już od dawna, będzie miał swoją premierę w kinach oraz w serwisie Netflix. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jesienią zeszłego roku w studio ShadowMachine w Portland w stanie Oregon, a prace produkcyjne trwają nieprzerwanie pomimo pandemii. Kogo usłyszymy w animacji?

W rolę tytułową wcieli się młody aktor Gregory Mann; Ewan McGregor zagra świerszcza Cricketa, zaś David Bradley (seria „Harry Potter”, „Gra o tron”) wcieli się w postać Geppetta. W pozostałych rolach wystąpią m.in. zdobywczyni Oscara Tilda Swinton, zdobywca Oscara Christoph Waltz, Finn Wolfhard („Stranger Things”), zdobywczyni Oscara Cate Blanchett, John Turturro („The Batman”), zdobywca Złotego Globu Ron Perlman („Nightmare Alley”), Tim Blake Nelson („Watchmen”) oraz Burn Gorman („Enola Holmes”).

Poświęciliśmy naprawdę wiele czasu na dobranie doskonałej obsady i ekipy. Mieliśmy to szczęście, że Netflix bez mrugnięcia okiem wspierał wszystkie nasze działania. Wszyscy jesteśmy wielkimi pasjonatami animacji i uważamy, że za jej pomocą uda nam się opowiedzieć tę klasyczną historię w całkiem nowy sposób – mówi del Toro. Zaintrygowani? Zobaczcie, jak najprawdopodobniej będzie wyglądać film!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here