Przyszłość jest dzisiaj. Bo też fantastyka naukowa przeżywa dziś prawdziwy renesans, czego dowodem coraz to nowe produkcje osadzone w świecie jutra – dowodem chociażby kolejny „Ghost in the Shell”, a także serial „Blade Runner: Black Lotus”.


Jakiś czas temu rozpoczęły się prace nad animowanym serialem „Blade Runner – Black Lotus”, który jest osadzony w świecie pomyślanym pierwotnie przez Philipa K. Dicka, a rozwiniętym przez Ridleya Scotta oraz Denisa Villeneuve. I to właśnie do dzieła z ostatniego z tych twórców, a więc filmu „Blade Runner 2049”, nawiązywać będzie nowe anime.

Za produkcję odpowiadają stacja Adult Swim, medialny dom „Ricka i Morty’ego”, we współpracy z platformą dystrybucji anime Crunchyroll. Całość stworzy natomiast firma Alcon Television Group – artyści związani z tą grupą w przeszłości opracowali również „Blade Runner Black Out 2022”, krótkometrażowy prequel widowiska „Blade Runner 2049”, o którym również pisałem na portalu.

Wiemy, że „Black Lotus” zostanie osadzony w świecie przyszłości, dokładnie w 2032 roku, a w anime zobaczymy kultowych bohaterów z oryginalnego „Łowcy androidów”. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z oczekiwanego serialu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here