Twórczość Oscara Wilde’a pozostaje nieśmiertelna za sprawą „Portretu Doriana Graya”. Irlandzki pisarz stworzył jednak również inne, nie mniej ciekawe opowieści. Jedna z nich wkrótce doczeka się animowanej adaptacji. Będzie to przewrotna opowieść o nawiedzonej posiadłości i sile przeznaczenia.


Wytwórnia Toonz Media Group zamierza zrealizować pełnometrażowy film animowany, dla którego scenariuszową bazą będzie historia zapisana w książce „Duch z Canterville”. Edward Noeltner, prezydent Cinema Management Group, powiedział, że premiera filmu planowana jest na 2021 rok. Reżyserią zajmie się Kim Burdon, która w przeszłości współpracowała między innymi przy nagradzanej animacji „Ethel & Ernest”. Głosu postaciom użyczą między innymi Hugh Laurie oraz Toby Jones.

O czym opowiada literacki pierwowzór? Do nawiedzonej posiadłości Canterville, mimo ostrzeżeń poprzednich właścicieli, wprowadza się amerykańska rodzina. Odnawiająca się co noc krwawa plama na dywanie zdaję się tylko początkiem większych kłopotów. Arthur Saville ma wkrótce ożenić się z piękną Sybillą, jednakże gdy spotyka tajemniczego chiromantę, okazuje się, że los przyszykował mu zgoła inne zadanie…

Oscar Wilde w wybitny sposób wymieszał grozę z humorem, czym sprawia, że opowiadane przez niego historie wymykają się wszelkim znanym czytelnikom ramom. Lektura jego opowiadań jest nie tylko doskonałą rozrywką, lecz także osobliwą, i z pewnością wartą przeżycia,wycieczką po Anglii końca XIX wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here