Czy wiecie, że „Kosmogonik”, animowany film w reżyserii Pawła Szarzyńskiego, znalazł się w ramach prestiżowego Cannes XR Development Showcase?


Polska produkcja została wyselekcjonowany z ponad 200 produkcji z całego świata. Polski Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że Cannes XR Development Showcase stanowi jeden z elementów Cannes XR Virtual. Czym jest ta inicjatywa? „23 projekty z całego świata, które zostały wyselekcjonowane na market, będą miały okazję zaprezentować się podczas sesji pitchingowej oraz spotkań 1-on-1 z najważniejszymi partnerami, koproducentami, dystrybutorami oraz kuratorami wystaw z branży XR” – podkreślono

Udało nam się ustalić, że „Kosmogonik” to projekt animacji 2D/3D dedykowany technologii VR. Jak napisano w oficjalnej informacji prasowej – film powstał na postawie opowiadania Stanisława Lema – Uranowe uszy i inspirowany jest rysunkami Daniela Mroza z książki Bajki robotów. „Kosmogonik” to tak naprawdęe futurystyczna historia, rozgrywająca się na odległej i bardzo obcej z perspektywy ludzkiej planecie Aktynurii. Jest to historia społeczeństwa, rozwiniętej cywilizacji, opresyjnego aparatu władzy, technologii i solidarności; historia o pochodzeniu, powstaniu wszechświata, stworzeniu planet i rozwoju życia.

Zaznaczono równocześnie, że produkcja obecnie jest na etapie developmentu, czyli w fazie koncepcyjnej. „Kosmogonik” jest realizowany przez Kinhouse Studio, a jego producentką jest Marta Szarzyńska. Premiera animacji jest planowana na maj 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here