Powracają „Zwariowane melodie”, zanosi się na powrót „Animaniaków”, ale to nie wszystko! Być może w niedalekiej przyszłości większej widowni przypomni o sobie również Popey!


Popeye został stworzony w 1929 roku przez Elziego Crislera Segara. Kultowa postać to marynarz o dobrym sercu, ale porywczej naturze – uwielbia bójki. Szczególną siłę zyskuje po zjedzeniu puszki szpinaku (fakt ten miał zapewne spopularyzować to nielubiane zwykle przez dzieci warzywo). Jego narzeczoną jest Oliwka Olejek, a największym rywalem – Bluto.

Od 1933 do 1942 roku produkcją animowanych krótkometrażówek kinowych z Popeye’em zajmowało się studio braci Fleischer, później w latach 1942-57 produkcję przejęło studio Famous należące do wydawcy krótkometrażówek, Paramount Pictures. W latach 1960-62 studio King Features Syndicate wyprodukowało telewizyjny serial animowany. To jednak przeszłość. Czas na nowy rozdział historii.

Bo trzeba nam wiedzieć, że nad filmowym projektem, którego głównym bohaterem byłby Popey, Genndy Tartakovsky pracował już w latach 2012-2015, kiedy był związany z wytwórnią Sony Pictures. Amerykański reżyser zdecydował się jednak odejść z projektu z powodu różnic kreatywnych i braku finansowania projektu.

W jednym z wywiadów uznany twórca przyznał: „Byłem zakochany w tym, co robiliśmy. Myślę jednak, że studio przechodzi teraz zmiany i nie wiem, czy chcą zrobić „Popeye’a” w sposób, w jaki ja bym chciał.” Kwestią sporną było między innymi osadzenie akcji w latach 30. XX wieku, o co zabiegał Tartakovsky. Wytwórnia Sony wolała uwspółcześnić klasyczną historię.

Teraz dostajemy informacje, jakoby Tartakovsky chciał wrócić do niezrealizowanego projektu. Według dziennikarzy Animation Magazine doszło już do porozumienia pomiędzy artystą a King Features, wydawcą oryginalnych komiksów z dzielnym marynarzem, w wyniku której amerykański reżyser zyska szansę na realizację projektu. King Features Syndicate to amerykańska oficyna komiksowa, ale również firma zajmująca się produkcją  seriali animowanych. Spośród wielu uznanych tytułów znaleźć można między innymi Mutts, Hazel, Betty Boop, Popeye czy Kot Feliks. Poniżej możecie zobaczyć zaś krótki materiał testowy z filmu animowanego, nad którym Tartakovsky pracował dla wytwórni Sony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here