Tajemnica nieśmiertelność, miłość silniejsza niż śmierć… syreny, dżiny, czarodzieje, władcy i księżniczki. A wszystko zapisane w „Księdze tysiąca i jednej nocy”, która została przeniesiona w format serialu telewizyjnego!


Produkcją animacji zajęła się firma Big Bad Boo, a serial właśnie trafił na platformę Amazon Prime Video. „Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że publiczność będzie mogła oglądać nową wersję „Księgi tysiąca i jednej nocy” na Amazon Prime” – powiedział twórca serialu, Shabnam Rezaei. Historie Szeherezady zawsze cieszyło się zainteresowaniem ze względu na swoją różnorodność, a my czekamy na nowych widzów, którzy będą mogli zakochać się w naszym programie.”

Podstawą animacji jest oczywiście literacki zbiór ponad trzystu baśni, podań, legend, anegdot i opowieści zamkniętych w kompozycyjną ramę legendy o sułtanie Szachrijarze i jego żonie Szeherezadzie, z głównym wątkiem narracyjnym Szeherezady. Pochodzą z IX–X w. i są zaliczane do arcydzieł literatury światowej. Do najbardziej znanych opowieści z Baśni z tysiąca i jednej nocy należą: Ali Baba i czterdziestu rozbójników, O kalifie Omarze i młodym Beduinie, Zaczarowana studnia, Sindbad Żeglarz, Ślepy Abdallah, Azem i królowa duchów, Cudowna lampa Aladyna, Książę Ahmed i wieszczka Pari Banu.

1 KOMENTARZ

  1. Wielka szkoda że to nie serial aktorski Amazonu – Wielka szkoda bo mogła wyjść zachwycają perełka cóż liczę że kiedyś wpadną na ten pomysł w wersji aktorski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here