Czy wiecie, że przedstawiciele firmy Hasbro postanowili, że kultowy serial animowany „G.I. Joe”, zostanie oficjalnie udostępniony do darmowego oglądania online?


Kreskówka powstała w oparciu o linię zabawek Hasbro, które swego czasu – głównie w latach 80. oraz 90. – były popularne także w Polsce. Odcinki zostały opublikowane na oficjalny kanale Hasbro. Jaka historia stoi za produkcją kultowej kreskówki?

Firma Sunbow Productions w 1983 roku rozpoczęła produkcję animowanych przygód członków załogi „G.I.Joe” walczących z bezwzględną organizacją o nazwie Cobra. Początkowo nie zamierzano zrealizować całego serialu. Realizatorzy z firmy Sunbow stworzyli pięcioodcinkową mini-serię o nazwie „The Mass Device” (znaną także jako „G.I. Joe: A Real American Hero”). Rok później, w 1984 roku powstała kolejna pięcioodcinkowa mini-seria o nazwie „The Revenge of Cobra”. W roku 1985 Sunbow podjęto decyzję o produkcji serialu „G.I. Joe”, który ostatecznie składał się z dwóch sezonów. Pierwszy rozpoczynał się pięcioodcinkowym „The Pyramid of Darkness” i składał się ostatecznie z 55 odcinków. Drugi natomiast rozpoczynał się również pięcioodcinkowym „Arise, Serpentor Arise” i składał się z 30 odcinków. W 1987 roku Sunbow stworzył pełnometrażowy, animowany film – „G.I. Joe: The Movie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here