„Bleach” powróci! Rewelacje zostały potwierdzone przez przedstawicieli wydawnictwa Shueisha oraz magazynu Weekly Shounen Jump. Animowany Bleach powróci w 2021 roku! Ostatni wątek fabularny mangi Bleach – Tysiącletnia Wojna – doczeka się ekranizacji w formie serii anime.


Pierwszy sezon anime zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni wątek, czyli wspomniana Tysiącletnia wojna – obejmuje rozdziały 481 – 686. Początkowo historia obejmowała losy Ichigo Kurosakiego i jego towarzyszki, Rukii Kuchiki. Kurosaki Ichigo jest niezwykłym nastolatkiem obdarzonym nadprzyrodzonymi mocami. Potrafi bowiem ujrzeć dusze ludzkie, zjawy, błąkające się wśród śmiertelników. Pewnego dnia Shinigami (Bóg Śmierci) o imieniu Kuchiki Rukia polująca na Pustych (złe dusze) przekazuje mu swoją moc. Od tej pory Ichigo i Rukia razem stawiają opór ciemnej stronie. Tak też rozpoczyna się historia…

Bleach to opowieść spod znaku shōnen  napisana i zilustrowana przez Tite Kubo, publikowana w magazynie Shūkan Shōnen Jump. Manga powstawała od 2002 do 2016 roku i liczy 74 tomy. Na jej podstawie stworzono również serial anime, którego odcinki ukazywały się tygodniowo w okresie od 5 października 2004 roku do 27 marca 2012 roku. Warto dopowiedzieć, że już w najbliższy weekend odbędzie się prezentacja poświęcona 20-leciu mangi Bleach, która oryginalnie miała mieć miejsce na odwołanym evencie AnimeJapan 2020.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here