Karmimy się popkulturą! Komiksami, powieściowymi cyklami, grami planszowymi, komputerowymi, konsolowymi… filmami rysunkowymi – a jakże! Odbieramy, ale i tworzymy. No właśnie – kreujemy.


Chciałbym, abyście wymyślili najbardziej zaskakujący crossover, w którym pojawiają się bohaterowie z okładek książek i komiksów załączonych na poniższym zdjęciu. Od razu dodam, że są to nagrody do zdobycia! A konkretnie…

Zainteresowani? W takim razie  do piór! Co powinno się znaleźć w zarysie fabularnym historii?

  • Motyw – dlaczego miałoby dojść do takiego spotkania?
  • Miejsce – gdzie konkretnie rozgrywałaby się akcja?
  • Bohaterowie – jak wyglądałaby drużyna popkulturowych postaci?

Odpowiedzi zamieszczajcie w formie komentarza do tego postu. Jeden bohater, jak choćby Vader czy Asteriks, mogą poruszać się między różnymi rzeczywistościami!

AKTUALIZACJA! Na Wasze historie czekam do piątku, 27 marca!

2 KOMENTARZE

  1. Jest rok 50. przed naszą erą. Cała Galia została podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór najeźdźcom i uprzykrza życie legionom rzymskim stacjonującym w obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium…
    Rzymianie mogą nie być w stanie im zagrozić, ale co jeśli niebezpieczeństwo nadchodzi z… kosmosu! W stronę wioski sympatycznych Gallów zmierza wielki obiekt latający. Pamiętajmy, że jeśli nasi bohaterowie czegoś się obawiają, to tego, że niebo zawali im się na głowę, a jak inaczej można określić taką sytuację? To jednak dopiero początek.
    Mieszkańcy wioski kryją się w swoich domach i tylko najdzielniejsi stają u wrót by poznać z kim i z czym przyjdzie im się zmierzyć. Na czele obrońców staje Asteriks i jego najlepszy kumpel Obeliks. Naprzeciw nich staje postać przerażająca, oblana w lśniącej czerni, od której zieje mrok. Nazywa się Darth Vader. Zdaje się, że jest kimś w rodzaju gwiezdnego namiestnika cesarza pochodzącego z odległej krainy. Przybył tu, musi wyeliminować każdego, kto zagraża imperialistycznym planom jego władcy. Asteriks i spółka znają już tę śpiewkę, ale nie lekceważą rywala. Jak skończy się walka między stronami dobra i zła?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here