Wreszcie! Wszystko wskazuje na to, że po latach przygotowań w końcu rozpocznie się realizacji animowanego filmu „Podróż smokiem Diplodokiem” na bazie słynnego komiksu nieocenionego Tadeusza Baranowskiego.


Producent Maks Sikora oraz reżyser Wojtek Wawszczyk pochwalili się zdjęciem opatrzonym bardzo optymistycznym komentarzem, którego treść jest następująca: Kochani! W tych czasach niepokoju i srogich min mamy dla Was cudowną wiadomość! Dziś podpisaliśmy umowę z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej na produkcję „Podróży smokiem Diplodokiem”! Znaczy to ni mniej, ni więcej, że projekt, który we wstępnych planach jest już właściwie od  2013 roku, faktycznie dostał zielone światło na realizację.

„Te komiksy były kultowe dla mojego pokolenia, cieszyły się w Polsce olbrzymią popularnością. Ludzie uwielbiali sympatycznych bohaterów i ich przygody przede wszystkim ze względu na inteligentny, pobudzający do myślenia humor. To idealny materiał na błyskotliwą historię filmową” – mówił przed laty reżyser filmu Wojtek Wawszczyk z Human Ark. „Mamy ambitne plany, nie chcemy naśladować amerykańskich animacji, zależy nam na tym, żeby wykreować oryginalny obraz z wyraźnie zaznaczonym własnym stylem wizualnym” – dodaje.

Film będzie adaptacją klasycznego komiksu Tadeusza Baranowskiego o smoku z wielgachnymi uszami, który zabiera ze sobą w podróż w czasie i przestrzeni lorda Hokus Pokus. Autorem komiksu jest polski scenarzysta i rysownik komiksów, ilustrator, grafik, twórca reklam, a także malarz awangardowy. Projektował postacie i dekoracje do pełnometrażowego filmu animowanego „Filemon i przyjaciele” zrealizowanego w 1991 roku w ramach wytwórni Se-ma-for.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze, jeszcze nie skończone, podejście do tak zwanego color script – czyli barwnej stykówki prezentującej główne wydarzenia z całej fabuły filmu, o czym dowiadujemy się za sprawą oficjalnego konta filmu na facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here