Nietypowy – intensywny, kolorowy – świat po zagładzie. Fantastyka postapokaliptyczna, czyli wizja opowiadająca o wydarzeniach bezpośrednio po kataklizmie, potrafi zdumiewać tak formą, jak i treścią. Dowodem „Kipo i Dziwozwierze”!


Tak brzmi właśnie tytuł serialu animowanego serialu animowanego stworzonego przez studio DreamWorks Animation we współpracy z Netflixem. Całość została wyprodukowana przez Radforda Sechrista, twórcę pracującego wcześniej między innymi przy filmie “Jak wytresować smoka 2”. O czym jest to opowieść?

O przygodzie, rzecz jasna. Przyjaźni – oczywistość! Przełamywaniu barier, dojrzewającej relacji, odkrywaniu niebezpieczeństw innego, niecodziennego świata, po którym swoistą przewodniczką jest Kipo – wychuchana, ale przy tym zadziorna dziewczynka, która próbuje przetrwać w rzeczywistości opanowanej przez zmutowane zwierzęta. Czy przyjaciele pomogą jej wrócić do domu?

Głosu tytułowej bohaterce w wersji oryginalnej użycza Karen Fukuhara, którą mogliśmy oglądać na ekranach w roli Katany (“Legion samobójców”), czy usłyszeć jej głos w serialu “She-Ra i książniczki mocy”, gdzie wcieliła się w postać Glimer. W polskiej wersji głosu Kipo użycza natomiast Dominika Kachlik. Zobaczcie zwiastun serialu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here