Ludzka dusza przetworzona do śmiertelnych powłok. Zbrodnicze tajemnice, futurystyczna technologia… oto i tematy zapisane w nowym serialu animowanym Netflixa, który opatrzono sugestywnym tytułem „Modyfikowany węgiel”.

Animowany serial jest oczywiście oparty na „Modyfikowanym węglu” brytyjskiej powieści fantastycznonaukowej spisanej przez Richarda Morgana z 2002. Na jej podstawie powstał serial Altered Carbon. Akcja powieści toczy się w przyszłości, w której ludzie nauczyli się tworzyć cyfrową wersję ludzkiej świadomości, dzięki czemu można ją przenosić między różnymi ciałami. Główny bohater, Takeshi Kovacs, były emisariusz Narodów Zjednoczonych, próbuje odkryć zagadkę zabójstwa, ale też na nowo zdefiniować własne JA.
Warto powiedzieć, że całość projektu nadzoruje Dai Sato, który wcześniej pracował przy takich tytułach jak „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex”, „Eureka Seven”, „Cowboy Bebop” czy „Ergo Proxy”. Za animację odpowiadać będzie francuskie studio Anima. Premiera już 19 marca. Zobaczcie pierwsze fotosy z serialu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here