Kultowe „Czarodziejki z Księżyca” powracają! Seria stworzona przez mangakę Naoko Takeuchi, która przebojem wdarła się do masowej świadomości w latach 90., zyska zupełnie nową formę.


„Sailor Moon Eternal”, bo tak brzmi tytuł nowej historii, będzie kontynuacją rozpoczętej w 2014 roku serii „Crystal”. Tym razem wojowniczki będą musiały zmierzyć się Cyrkiem Martwego Księżyca oraz złowrogą Nehelenią. Fani klasycznego anime mogą kojarzyć opowieść z sezonu „SuperS”. Teraz okazuje się, że historia w odświeżonej wersji trafi na ekrany jako dwuczęściowy film długometrażowy. Japońska premiera pierwszej części zapowiedziana jest na 11 września 2020 roku. Na ten moment nie wiadomo, kiedy odbędzie się światowa premiera, jednak fani już spekulują, że nastąpi to na początku 2021 roku.

Seria koncentruje się na odrodzonych obrończyniach królestwa, które w przeszłości rozciągało się na obszarze całego Układu Słonecznego. Głównymi postaciami są Sailor Senshi, nazywane czarodziejkami czy też wojowniczkami, czyli nastolatki, które mogą przekształcić się w bohaterki obdarzone magicznymi mocami. Ich imiona pochodzą od Księżyca i nazw planet Układu Słonecznego. Użycie słowa „Sailor” pochodzi od stylu dziewczęcych mundurków szkolnych popularnych w Japonii, strój marynarski, na których Takeuchi wzorowała mundury wojowniczek. Elementy fantastyki w serii są mocno symboliczne, często oparte na mitologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here