Nostalgia to nieprawdopodobnie wielka siła. Dowodem jest chociażby informacja o tym, że niezapomniane filmy ze studia Ghibli już wkrótce trafią na platformę Netflix. Z Kraju Kwitnącej Wiśni pochodzi również inny bohater dzieciństwa wielu z nas. A jest nim Kapitan Jastrząb, który już wkrótce powróci w zupełnie nowej odsłonie.

Wszystko za sprawą  „Captain Tsubasa: Rise of New Champions” – bo tak brzmi tytuł gry osadzonej w uniwersum z mangi „Kapitan Tsubasa”, stworzonej przez Yoichiego Takahashiego, a także opartego na niej anime. Historia poświęcona była karierze piłkarskiej młodego i wyjątkowo utalentowanego Japończyka – Tsubasy Ozory. W grze możemy zobaczyć liczne postacie znane z kart mangi i ekranu telewizora, takie jak tytułowy Tsubasa, jego rywal Kojiro Hyuga czy bramkarz Genzo Wakabayashi.
 Przedstawiciele firmy Bandai Namco nie zdradzili dokładnej premiery, ale wydaje się więcej niż prawdopodobne, że całość pojawi się jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi 2020 w Tokio, które rozpoczną się dokładnie 24 lipca tego roku. Kapitan Tsubasa, w oryginale „Captain Tsubasa: Rise of New Champions”, trafi na PC, PS4 i Nintendo Switch.
Serialowy „Kapitan Jastrząb” w Polsce nadawany był na kanałach Polonia 1, Nasza TV, Polsat 2, TV Wisła, TVR Bryza, GKS TV. Emitowano go w wersji oryginalnej (z japońskimi dialogami) oraz z dubbingiem włoskim (odcinki 70-128). Polskimi lektorami serialu byli Jerzy Rosołowski, Tomasz Knapik i Henryk Pijanowski

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here