„Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie”, a więc dwudziesta ósma książka Terry’ego Pratchetta z kultowego cyklu zostanie jako pełnometrażowa animacja.

Warstwę scenariuszową opracowuje Terry Rossio („Shrek”, „Piraci z Karaibów”), a za reżyserię odpowiadać będzie Toby Genkel („Riko prawie bocian”). Realizacją obrazu zajmie się studio Ulysses Filmproduktion oraz irlandzka firma Cantilever Media. Czy będzie to podstawa animowanego uniwersum? Czas pokaże! Przygotowaniem modeli zajął się Carter Goodrich („Ratatuj”, „Minionki” czy „Hotel Transylwania”).

Książka, która ukazała się u nas za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka powiada o tym, jak… „Maurycy, uliczny kocur, wymyślił perfekcyjny numer, gwarantujący godziwe zyski. Wszyscy znają historie o szczurach i grajkach, a Maurycy ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka z fletem oraz własną plagę szczurów – dziwnie wyedukowanych szczurów. Ale w dalekim miasteczku Blintzowe Łaźnie chytry plan Maurycego zaczyna się sypać. Ktoś tu gra całkiem inną melodię i szczury muszą poznać nowe słowo: ZŁO. To już nie jest gra – to świat, w którym szczur pożera szczura. A być może to dopiero początek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here