Nie tak dawno temu w internecie pojawiła się plotka, jakoby Netflix i Blizzard mieli połączyć siły w celu stworzenia wspólnego projektu – serialu osadzonego w uniwersum z serii „Diablo”. Teraz okazuje się, że… coś faktycznie może być na rzeczy.

diablo serial

W spekulacjach przejawiło się nazwisko Andrew Cosby’ego, który podobno miałby zająć się stworzeniem scenariusza na potrzeby serialu. Cosby nie jest anonimową postacią w branży, wszak to właśnie jemu przypadło zadanie opracowania skryptu do nadchodzącego filmu „Hellboy” z Davidem Harbourem w roli głównej. Hellboy – hell yeah! – no to pora na… „Diablo”?

No właśnie, okazało się, że Cosby opublikował króciutkie oświadczonko na swoim twitterowym profilu, w którym potwierdził, że serial faktycznie… powstanie! Sensacyjna wiadomość zniknęła jednak równie szybko, jak się pojawiła – widać nie wszystkie szczegóły są jeszcze dopracowane. Nie zmienia to jednak faktu, że coś wiemy. Co dokładnie?

db1

Dziennikarze portalu Bloody Disgusting zdążyli wychwycić wpis Cosby’ego, w którym znajdują się dwie, bardzo ciekawe informacje. A właściwie to trzy. Pierwsza sprawa – Cosby będzie scenarzystą oraz showrunnerem. Druga jest taka, że serial jest pomyślany jako krwawa, bezkompromisowa jatka, która dostanie kategorię wiekową R. Trzecia mówi nam o tym, że najprawdopodobniej dostaniemy… serial animowany, dzięki któremu diabelska franczyza miałaby szansę na konkretne rozwinięcie.

Czy wciąż niepotwierdzony jeszcze projekt „Diablo” będzie miał szansę dobić popularnością i jakością do „Castlevanii”? A może nawet ją przebić? Oby! Tak czy owak, będę informować o sprawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here