Matt Groening to gość, którego powinniście kojarzyć jako pomysłodawcę „Simpsonów” i „Futuramy”. Nazwisko animatora, jak i produkcje, które zrealizował – legendarne! Amerykanin zabiera się teraz za zupełnie nowy projekt przygotowywany z myślą o platformie Netflix.

Futurama oraz Simpsonowie

Wiemy już, że przedstawiciele Netflixa zamówili 20 odcinków nowego serialu Disenchantment autorstwa Matta Groeninga. Serial ma zostać zrealizowany jako animacja przeznaczona zdecydowanie dla dojrzałych odbiorców. Historia będzie koncentrować się na przedstawieniu losów młodej księżniczce o imieniu Bean – niewiasta potrafi cieszyć się życiem i… nadużywać alkohol. Wraz ze swoim wiernym druhem Elfo oraz osobistym demonem Lucim, dziewczyna przemierzać będzie rozpadające się średniowieczne królestwo Dreamland. Na swojej drodze natknie się na rozmaite mityczne istoty.

Matt Groening

O swoim nowym projekcie Groening mówi w następujących słowach: Disenchantment będzie traktować o życiu, śmierci, miłości, seksie i o tym, jak śmiać się w świecie pełnym cierpiących i idiotów – nawet pomimo tego, co rozkazują starsi czarodzieje. Produkcja ukaże się w dwóch turach liczących po 10 odcinków. W obsadzie dubbingu są między innymi Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric Andre, John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche, Tress MacNeille, David Herman, Matt Berry, Jeny Batten, Rich Fulcher, Noel Fielding oraz Lucy Montgomery. Premiera w 2018 roku na platformie Netflix.

Matt Groening!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here