Piękna sprawa! Tomasz Bagiński, niezwykle utalentowany animator i rysownik, twórca nominowanej do Oscara „Katedry”, został ogłoszony reżyserem filmu „Rycerze Zodiaku”! Będzie to kinowa wersja anime z lat 80.

Rycerze Zodiaku

Co wiemy? Ano to, że za realizację „Rycerzy Zodiaku” zabiera się japońskie „Toei Animation” oraz „A Really Good Film Company” z Hongkongu. Na stanowisko reżysera został natomiast wyznaczony Tomek Bagiński. Z kolei Yoshi Ikezawa, Joseph Chou, Jeffrey Chan, Tim Kwok, Miguel Faura i Kozo Morishita będą piastować urząd producentów wykonawczych, natomiast Masami Kurumada, twórca mangi, na podstawie której powstał słynny serial anime, również będzie udzielać się w trakcie realizacji filmu.

O sprawie poinformował sam Bagiński, który za pośrednictwem swojego facebookowego konta napisał: Wspominałem już, że pracuję nad kilkoma projektami. To kolejny. Co za tydzień. Informacja, prosto z pieca. Dla mnie o tyle szczególna, że wychowałem się na Anime. Wiadomości na razie tyle co kot napłakał, ale zespół jest świetny. Już czas na porządną adaptację Anime.

Rycerze Zodiaku3

Kreskówkowy serial z lat 1986-1989, który w Polsce nadawany był przez RTL-7 opowiada historię Rycerzy Zodiaku mogących przywdziewać legendarne zbroje dające wielką moc. Ich zadaniem jest chronić swą przywódczynię – wcielenie bogini Ateny. Seiya Rycerz Pegaza, Shiryu Rycerz Smoka, Hyouga Rycerz Łabędzia, Shun Rycerz Andromedy i Ikki Rycerz Feniksa będą walczyć z siłami zła oraz w obronie bogini Ateny nawet za cenę własnego życia. Pamiętacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here