Coś dla koneserów – mam dla Was plakat, a także pierwsze info na temat animacji „Teheran Taboo”! Pierwsze seanse odbędą się na tegorocznym Annency, natomiast oficjalna premiera nastąpi podczas Festiwalu w Cannes 2017.

Teheran Taboo1

„Teheran Taboo” to propozycja wyreżyserowana przez Alego Soozandeha („The Green Wave”), która stanowić będzie opowieść koncentrującą się na trzech wyrazistych niewiast oraz wrażliwego muzyka. Losy wszystkich skrzyżują się w Teheranie, gdzie erotyczne namiętności, korupcja i wszelkiej maści używki jawnie kontrastują, ale i współistnieją z surowym prawem religijnym. Osobiste wyzwolenie, bunt, nonkonformizm czy życie w zgodzie z tradycją – ot, takim tematom poświęcony będzie film.

„Teheran Taboo” wykonane jest w technice animacji rotoskopowej, czyli przy pomocy maszyny umożliwiającej zamianę filmu aktorskiego na film animowany poprzez ręczne, klatka po klatce, odrysowanie występujących na nim form – rotoskop wyświetlał klatki filmu na papier, gdzie były kopiowane przez rysownika. Podobne zabiegi wykorzystano między innymi w „Walcu z Baszirem”.

Teheran Taboo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here