Wojenne piekło, siła wyobraźni i dzielna, młoda dama, która musi stawić czoło wobec Zła. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu „The Breadwinner”, która powstaje w  studiu Cartoon Saloon. Irlandczycy na swoim koncie mają między innymi „Sekrety Księgi z Kells” czy przygotowywaną właśnie historię „The Wolfwalkers”.

The-Breadwinner-1

Animowana opowieść koncentruje się na przedstawieniu losów Parvany, młodej dziewczyny żyjącej pod rządami talibów w Afganistanie. Rezolutna niewiasta jest zmuszona do tego, aby udawać chłopca, stając się równocześnie głównym żywicielem rodziny – jej ojciec został bowiem niesprawiedliwie uwięziony w więzieniu.

The-Breadwinner-2

Scenariusz „The Breadwinner” powstał na podstawie bestsellerowej powieści kanadyjskiej autorki Deborah Ellis. Współproducentką obrazu jest Angelina Jolie. Reżyserii filmu podjęła się natomiast Nora Twomey, która pracowała przy animacji „Sekret księgi z Kells”. Według zapewnień twórców ma to być pokazanie nie tylko odwagi młodej dziewczyny, ale również ukazanie fascynującej kultury oraz nieznanej historii Afganistanu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here