Wszystko wskazuje, że nie tylko „Tymek i Mistrz”, „Podróży Smokiem Diplodokiem” oraz „Wilq”, ale również… „Ryjówka Przeznaczenia” doczeka się wkrótce swojej animowanej adaptacji! Zainteresowani?

ryjówka

Ha! Wiemy, że ogłoszono rozpoczęcie przygotowań nad realizacją pełnometrażowego filmu animowanego „Ryjówka przeznaczenia” na podstawie komiksowej sagi stworzonej przez Tomasza Samojlika, rysownika, scenarzystę i pomysłodawcę historii. Producentem filmu jest studio EGoFILM, które ma koncie inną produkcję związaną z Tomaszem Samojlikiem – animowany serial „Żubr Pompik”. Prace nad adaptacją przebiegać będą pod okiem Tomasza Samojlika, który wspólnie z Maciejem Kurem będzie odpowiedzialny za scenariusz filmu.

ryjówka przeznaczenia

A jak to się stało, że możliwa jest realizacja widowiska? Projekt uzyskał dotację finansową od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem filmu jest studio EGoFILM, które przygotowało już między innymi serial „Żubr Pompik” na podstawie książek Tomasza Samojlika czy „Wiking Tappi”. Film będzie realizowany w koprodukcji z Grupą Smacznego i Paris +Hendzel Co. Warto też dodać, że na kanwie obrazkowej historii powstało również specjalne słuchowisko.

ryjówkowe słuchowisko

„Ryjówka przeznaczenia” to humorystyczna seria przygodowa skierowana dla najmłodszych, w której podejmowane są uniwersalne tematy takie jak przyjaźń czy poświęcenie, a także wiedza związana z przyrodą i ekologią. Komiks ukazuje się nakładem Kultury Gniewu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here