Czy znacie Eroticę Jones? Pewnie nie. Striptizerka z nocnego klubu TenderLoins nie wyróżnia się niczym szczególnym – ot, blondwłosa piękność jakich wiele. Jednak Stan Lee, twórca postaci, postanowił, że Erotica zyska również dodatkową tożsamość – zostanie tajną agentką posługującą się pseudonimem Stripperella. Od tego imienia wzięła się też nazwa animowanego serialu, w którym główną rolę odegrała Pamela Anderson.

bez-tytulu11

„Stripperella” to całkiem urocze połączenie pastiszu konwencji szpiegowskiej, wariacji na temat historii o superbohaterach (z mocno przerysowanymi antagonistami), a także frywolnie potraktowaną sferą erotyki – wszak Erotica i jej przyjaciółki są profesjonalnymi striptizerkami z… dużym poczuciem humoru i niemałą wrażliwością – serio, ten serial to również specyficzna obyczajówka! Sekretna tożsamość panny Jones jest natomiast znana tylko kilku osobom z kręgu tajnej agencji szpiegowskiej, w której walczy się – a jakże – ze złem i występkiem naszych czasów.

Tyle że reprezentanci kryminalnego półświatka są bardzo nietypowi. Choćby Cheapo, zawodowy włamywacz i autor spisków, niespecjalnie inteligentny, za to nad wyraz chytry – ranga kogucia. Stripperella musi jednak mierzyć się z osobnikami pokroju Pushy Galore, demonicznej kobiety, której sukces sieci sprzedażowej wiąże się z eksperymentowaniem nad genetyką zwierząt i… ciałami jej byłych mężów. Typowa modliszka! A inni? Szalony karzeł, który próbuje przejąć władzę nad światem, magik-brzuchomówca, demoniczny bóbr czy chirurg plastyczny, który mści się na super-modelkach, tworząc wybuchające atrybuty kobiece.

To serial z przysłowiowym jajem i zupełnie naturalnym biustem. W całość wpleciono też osobliwe elementy obyczajowe – Erotica nieustannie szuka prawdziwej miłości, a jej znajoma Giselle stara się na przykład zyskać atencję ojca poprzez… wyjątkowo uwodzicielski taniec erotyczny dla politycznych dykatorów. Jako się rzekło, serial jest też humorystycznym podejściem do konwencji szpiegowskiej, Stripperella wykorzystuje bowiem technologiczne zdobycze naukowych geeków pracujących dla Chiefa Stroganoffa, przewodniczącego agencji szpiegowskiej. Przykłady? Laserowa szminka, sztylet schowany w tamponie i pewne modyfikacje dla sutków… Wszystko jest bardzo praktyczne!

Pomysłodawcą i scenarzystą serii wyprodukowanej przez Spike TV jest Stan Lee, a jednym z producentów i reżyserów został Kevin Altieri, współtwórca niektórych odcinków „Batman: The Animated Series” czy fantastycznego teledysku grupy Pearl Jam. Głosu dla seksownej heroiny użyczyła zaś Pamela Anderson, nic zatem dziwnego, że w serialu poruszany były kwestie takie jak np. prawa zwierząt – Anderson była bowiem zaangażowana jako konsultantka przy tworzeniu postaci i niektórych scenariuszy.

wybuchowe-biusty

Chociaż serial zakończył się raptem po jednym sezonie, na który złożyło się 13 odcinków, to widowisko emitowane było w różnych zakątkach globu – nie tylko w Ameryce, ale również na terenie Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech czy Brazylii. W naszym kraju zresztą również – na kanale Canal+ w 2005 roku. Miał być komiks, miały być nowe sezony, ale tak jak zwykle – różnice kreatywne spowodowały, że projekt został zakończony tylko na jednym sezonie. „Stripperella” to niezobowiązująca, czysto rozrywkowa seria, potraktowana z humorem, akcją, no i domieszką erotyki. Zainteresowani? No to łapcie zapowiedź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here