Aż dziw bierze, że dopiero teraz, ale… co tam! Ważne jest to, że oficjalnie zapowiedziano realizację animacji na podstawie „Bone”, komiksowej serii Jeffa Smitha.

bone-komiks

Trójka kuzynów – Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone – ucieka z rodzinnego miasteczka… i zaczyna się przygoda! Pan Szarańczy, który terroryzuje średniowieczną osadę, szczuropodobne stwory depczące po piętach śmiałków… tajemnicza niewiasta o imieniu Thorn.

Przyznam szczerze, że nieco improwizuję z tym opisem, bo nie czytałem serii (nagradzanej wielokrotnie! Na koncie dziesięć Eisnerów-komiksowych Oscarów), ale przez wielu uważana jest ona za niekonwencjonalny majstersztyk – humorystycznego fantasy, dramaturgii, rozmachu niczym ze świata „Władcy pierścieni”. No i ta ujmująca, prosta, ale estetyczna kreska, która tworzy kontury baśniowej rzeczywistości. Czad!

Reżyserią zajmie się Mark Osborne, który na swoim koncie ma między innymi filmy: „Mały Książę” oraz „Kung Fu Panda”. Premiera? Jeszcze nie wiadomo. Ale nie lękajcie się! Maj 2017 to czas, w którym ukaże się polskie wydanie komiksu za sprawą wydawnictwa Egmont.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here