Ha! Disney ogłosił właśnie, że w planach jest kinowy, aktorski film, który będzie – no właśnie, to ciekawe… remakiem? nową adaptacją? – jednego z klasyków lat 90., czyli… „Króla Lwa”!

lion-king1

Ale po kolei. Bo na liście aktorskich filmów Disneya uwzględnionych w przygotowywaniu na kolejne lata jest absolutnie mnóstwo dobra. W przyszłym roku premiera „Pięknej i Bestii”, mówi się o „Mulanie”, „Dumbo” czy „Cruelli”. Na podstawie swoich słynnych animacji stworzono już zresztą całkiem udane filmy fabularne. Była już „Alicja w Krainie Czarów”, „Czarownica” i”Kopciuszek”, a całkiem niedawno również „Księga dżungli” w reżyserii Johna Favreau.

disney

No i właśnie Favreu został oddelegowany do reżyserii aktorskiego filmu o królu Lwie. Podobnie jak w przypadku „Pięknej i Bestii”, także historia Króla Lwa będzie wzbogacona o oryginalną ścieżkę muzyczną z animacji.

jungle

Włodarze Disneya wprost poinformowali, że chęć realizacji tego filmu jest spowodowana  sukcesami ostatnich filmów fabularnych, a także tym, jak wielkim sukcesem finansowym okazała się być „Księga Dżungli” (produkcja zarobiła 965.8 millionów dolarów) , której przy okazji zapowiedziano drugą część. Czekamy na więcje info! Hakuna Matata!

lion2

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here