„Zombiaczek” to arcyciekawa seria komiksowa, której twórcy w idealny i niesamowicie zręczny sposób balansują na granicy dwóch pozornie odległych światów: dziecięcej niewinności oraz makabrycznego horroru. Autorzy stworzyli historię, która zarówno bawi, jak i niepokoi, oferując czytelnikowi niezwykłe doświadczenie. Komiks „Zombiaczek. Zawsze głodny” ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont.
Wejście do świata zabawnego koszmaru
„Zombiaczek. Zawsze głodny” to pierwszy tom zwariowanej humorystycznej opowieści grozy dla nastolatków i dorosłych. Margotka ma już dość kłótni rodziców i postanawia znaleźć sobie własne miejsce na świecie. Wybiera cmentarz pełen wesołych zombi, którym przewodzi słodki i straszny Zombiaczek! W ich towarzystwie dziewczyna wreszcie czuje się normalnie, a w mrocznej atmosferze znów może pisać wiersze. Ale kiedy przebywa się z żywymi trupami, trzeba być przygotowanym na niebezpieczne i krwawe wydarzenia…
Niepokój i lęki, ale też humor i pozytywne relacje
Margotka, nastolatka zmęczona problemami rodzinnymi, znajduje ukojenie na cmentarzu. Tam poznaje Zombiaczka, uroczego, choć nieco głodnego zombie, oraz jego gromadkę przyjaciół. Razem tworzą nietypową rodzinę, w której śmierć jest codziennością, a humor czerpie z makabrycznych sytuacji. Pomysł na fabułę jest absolutnie wyborny, nieoczywisty, bo reinterpretujący wzorce znane z mrocznych baśni.
Co wyróżnia ten komiks?
Paradoksalność: Połączenie słodkiej, kreskówkowej grafiki z mrocznymi motywami jest intrygujące. Z jednej strony mamy uroczego Zombiaczka, z drugiej – sceny nasączone nieoczywistą grozą, scenografią wyjętą żywcem z klasycznych horrorów o żywych trupach.
Humor: Czarny humor jest nieodłącznym elementem komiksu. Autorzy bawią się konwencją zombie, tworząc sytuacje zarówno zabawne, jak i nieco absurdalne.
Problematyka: Pomimo niestandardowej wymowy, komiks porusza poważne tematy, takie jak samotność, poszukiwanie własnego miejsca na świecie czy trudności w komunikacji z rodzicami.
Dla kogo jest ten komiks?
Zombiaczek to propozycja dla czytelników, którzy lubią nietypowe połączenia gatunków. Komiks będzie szczególnie interesujący dla nastolatków, którzy szukają lektury, która zarówno bawi, jak i skłania do refleksji. Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z serii „Sisters”, „Mali bogowie”, „Kasia i jej kot” czy „Zoo wymarłych zwierząt” oraz rysownik William Maury, który wraz z Cazenove’em tworzy bestsellerowe „Sisters”.