Pierwszy tom serii „Wielki Martwy” to niezwykła podróż przez świat, gdzie nasza rzeczywistość przeplata się z oniryczną magią, a tajemnica tkwi właściwie w każdym kadrze. Autorzy, Regis Loisel, Jean-Blaise Djian, stworzyli dzieło, które urzeka zarówno graficznym pięknem formy, jak i głębią ukrytych znaczeń fabuły.
„Wielki Martwy. Księga Druga” to fascynująca kontynuacja, która przenosi czytelnika w głąb mrocznego uniwersum, gdzie mitologia i nauka splatają się w wyjątkowej mozaice motywów i znaczeń… serio – niesamowita lektura. Autorzy, Jean-Blaise Djian, Régis Loisel i Vincent Mallié, tworzą opowieść pełną symboliki, która na długo zapada w pamięci… ale po kolei.
Wojna światów w baśniowej stylistyce, czyli realizm magiczny
Jednym z najbardziej intrygujących elementów serii jest przedstawienie nadchodzącej wojny światów. Autorzy umiejętnie łączą elementy złączone z realizmem magicznym, baśniową estetyką oraz mistycyzmem, tworząc unikalny i niepokojący nastrój. Zagłada świata przedstawiona jest jako nieunikniona siła, która zagraża zarówno ludziom, jak i stworzeniom zamieszkującym tajemniczy „Mały Świat”.
W poszukiwaniu Pauline – rodzące się uczucie
Erwan, główny bohater, kontynuuje poszukiwania zaginionej Pauline. Jego podróż prowadzi go do spotkania z Gaelle, najlepszą przyjaciółką Pauline. Między trójką bohaterów zaczynają narastać skomplikowane relacje, tworząc nieoczywisty trójkąt miłosny. To właśnie Gaelle odkrywa przed Erwanem tajemnicę zniknięcia Pauline – niespodziewane macierzyństwo.
Uczucia i emocje w świecie podzielonym – dwoistość natury
„Wielki Martwy” to nie tylko opowieść o nadchodzącej zagładzie, ale także głęboka refleksja na temat relacji międzyludzkich i międzyrasowych. Autorzy pokazują, jak w obliczu wspólnego zagrożenia ludzie i stworzenia z „Małego Świata” muszą nauczyć się współpracować, jednocześnie zmagając się z własnymi uprzedzeniami i emocjami. Choć to jest temat sygnalizowany, to mocno wybrzmiewa w poszczególnych kadrach o bardzo uniwersalnym znaczeniu.
Zagadkowy mistycyzm i bajeczna flora i fauna
Świat przedstawiony w komiksie jest pełen tajemnic i zagadek. Nie tylko z uwagi na detektywistyczne śledztwo Erwana, lecz sposób kreacji magicznej rzeczywistości. Autorzy wprowadzają czytelnika w atmosferę mistycyzmu, gdzie każdy element otoczenia ma swoje symboliczne znaczenie. Bajeczna flora i fauna „Małego Świata” dodaje opowieści surrealistycznego charakteru i podkreśla wyjątkowość tego miejsca.
„Wielki Martwy. Księga Druga” to komiks, który wyróżnia się oryginalną wizją świata i głęboką warstwą symboliczną. To opowieść o miłości, stracie, nadziei i nieuniknioności losu. Autorzy umiejętnie łączą elementy fantastyki, horroru i baśni, tworząc unikalne dzieło, które z pewnością pozostawi trwałe wrażenie.
„Wielki Martwy” to jedna z najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat na francuskim rynku. W Polsce albumy z cyklu ukazują się nakładem Wydawnictwo Sideca.