Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator ugości w tym roku Masaakiego Yuasę, jednego z najbardziej cenionych twórców anime na świecie. Podczas poznańskiego Festiwalu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku widzowie i widzki będą mieć okazję obejrzeć wybrane pełnometrażowe i krótkometrażowe produkcje reżysera, a także porozmawiać z nim w sali kinowej podczas spotkań.

Masaaki Yuasa, urodzony w 1965 roku w Prefekturze Fukuoka w Japonii, to reżyser filmów animowanych, który zdobył międzynarodowe uznanie swoimi wyjątkowymi produkcjami.
W jego twórczości często pojawiają się trudne i poważne tematy połączone z eksperymentalną formą animacji.

Na przestrzeni lat stworzył filmy i seriale skierowane zarówno do młodego odbiorcy, jak i osób dorosłych. Jego produkcje, takie jak „Mind Game„, „The Night is Short, Walk On Girl” oraz „Lu Over the Wall„, zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami na festiwalach, w tym na Annecy International Animation Film Festival, czy Japan Media Arts Festival. Prawdziwy międzynarodowy rozgłos przyniosły mu produkcje dostępne na platformie Netflix: „Devilman Crybaby” oraz „Japan Sinks: 2020”, które przyczyniły się do ugruntowania jego pozycji, jako jednego z najwybitniejszych twórców anime.

Podczas 17. edycji Festiwalu Animator będzie można obejrzeć wybrane produkcje Masaakiego Yuasy m.in. film „Mind Game” o historii Nishiego, zakochanego nieudacznika, który po śmiertelnym starciu z japońską mafią trafia do nieba i z powrotem, czy „Ride Your Wave” o relacji surferki i strażaka. Pełny program Festiwalu będzie dostępny od czerwca na oficjalnej stronie www.animator-festival.com

17. Animator odbędzie się w Poznaniu w terminie od 25 do 30 czerwca 2024 roku w Kinie Muza oraz zaprzyjaźnionych lokalizacjach w centrum Poznania. Więcej informacji o Festiwalu znajduje się na stronie www.animator-festival.com oraz kanałach społecznościowych.  

O Festiwalu:  

Kwalifikujący do Oscara® Animator to jeden z największych festiwali filmów animowanych w tej części Europy. Na każdej edycji prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym: konkursy, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. Od 2017 roku Animator jest festiwalem kwalifikującym do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar®. Animowany film krótkometrażowy, który otrzyma Grand Prix Festiwalu ma ułatwioną drogę do wymarzonej Oscarowej® nominacji. 17. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku.

Podczas swojego pobytu na Festiwalu Animator, Masaaki Yuasa będzie dostępny dla mediów w dniach 25-30 czerwca 2024 roku. Reżyser będzie udzielał wywiadów wyłącznie stacjonarnie w Poznaniu po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby drogą mailową na adres wskazany poniżej. Ponadto, na Festiwalu będzie obecny tłumacz japońsko-polski, który ułatwi komunikację z reżyserem dla wszystkich zainteresowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here