Magia wyobraźni, niezwykłe kino gatunkowe, różnorodne estetyki i zabawa z formą przekazu. Gdański festiwal animacji to pokazy najświeższych filmów animowanych z całego świata. Na Festiwalu jak co roku obejrzeć będzie można animacje artystyczne i pozycje ambitne, w tym filmy zrealizowane w klasycznej, rysowanej technice animacji. W czasie imprezy pojawią się pokazy premierowe zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych widzów.

Gdański festiwal animacji to pokazy najświeższych filmów animowanych z całego świata. Na Festiwalu jak co roku obejrzeć będzie można animacje artystyczne i pozycje ambitne, w tym filmy zrealizowane w klasycznej, rysowanej technice animacji, która przez powszechność technik komputerowych odchodzi powoli w zapomnienie. Na festiwalu pojawią się pokazy premierowe zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych widzów.

Konkurs krótkich filmów dla dzieci

Widowiskowa akcja, dowcipnie zrealizowana forma, nawiązania do najważniejszych wartości – familijnych treści. Do sekcji krótkich filmów dla dzieci zgłoszono ponad pół tysiąca opowieści. Filmy zostaną zaprezentowane w dwóch blokach konkursowych, a jurorami w tym konkursie będą najmłodsi widzowie. Już niebawem więcej informacji i pełen program.

Gatunkowe kino dla dorosłego widza

Nawiedzone domostwa. Upiory z piekła rodem. Przeklęte rytuały, czyli rozrywka dla dorosłego widza w ramach specjalnego bloku midnight movies: Wieczór specjalny WTF Acid x Fantastic – dokładnie wyselekcjonowany maraton krótkich filmów gatunkowych – animowanych horrorów, scifi, thrillerów i teledysków z dodatkową dawką wyprawy w innym wymiar i inne stany świadomości. To jedna z najbardziej intrygujących zapowiedzi tegorocznej edycji festiwalu.

Rozmowy o branży i przyszłości medium

Nowością tegorocznego programu będzie również specjalne pasmo Animafest PRO / Industry, w ramach którego odbędą się spotkania, warsztaty i dyskusje z profesjonalistami z branży kina animowanego, kierowane do twórców, ale i pasjonatów tego gatunku filmowego. Na wszystkie spotkania i wydarzenia pasma PRO wstęp jest wolny – dodaje Michał Grubman, Dyrektor Festiwalu.

Festiwal potrwa cztery dni, od 9 do 12 listopada a jego głównym celem jest promocja filmu animowanego, będącego nie tylko rozrywką dla najmłodszego widza, ale również gatunku, który od dłuższego czasu porusza ważne tematy społeczne czy polityczne. Pomysłodawcą Festiwalu jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator takich imprez jak Sopot Film Festival, Kino na Szekspirowskim czy Cinematika – Festiwal Muzyki Filmowej i Kina.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Gdańsku współfinansowany jest ze środków Województwa Pomorskiego oraz środków Miasta Gdańska.

Więcej informacji na stronie www.animafest.pl oraz na festiwalowym kanale facebook: https://www.facebook.com/animafestgdansk

  • Bilety – 22,00 pln i 15,00 pln
  • Karnet na cały Festiwal – 125,00 pln
  • Bilety i karnety można nabyć wyłącznie online przez stronę Festiwalu – www.animafest.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here