Night City jest amerykańskim megamiastem w Wolnym Stanie Kalifornia Północna, kontrolowanym przez korporacje, w którym nie obowiązują prawa krajowe i stanowe. Oto podstawa rzeczywistości kultowego uniwersum Cyberpunk 2077, które jest o rozwijane o coraz nowe projekty – gry, filmy, a także komiksy.

Ogarnięte jest wojną gangów i rządzących nim osób, które walczą o dominację. W kwestiach codziennych, takich jak wywóz śmieci czy transport publiczny, mieszkańcy polegają na robotyce. Pod względem wizualnym ukształtowały je cztery epoki, które przeszło – surowy „entropizm”, kolorowy kicz, surowy neomilitaryzm i wystawny neokicz. Internet kontrolowany jest przez korporacje i wojsko.

Chociaż w Night City powszechna jest bezdomność, nie wyklucza ona z możliwości korzystania z cybermodyfikacji, prowadząc do uzależnienia od kosmetycznych poprawek i przemocy. Z takimi zagrożeniami mierzy się uzbrojona organizacja znana jako Psycho Squad. Szybkiej pomocy medycznej udzielić może Trauma Team, zaś ze względu na bezustanne zagrożenie napaścią, wszyscy mieszkańcy mają prawo noszenia broni w miejscu publicznym.

Komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej „Cyberpunk 2077”.

Teresa to spokojna staruszka, która opiekuje się wnuczką i pracuje jako kelnerka w barze na odludziu. Jej córka Oriona żyje w Night City i działa w groźnej siatce cyberpunków. W ten sposób łatwo przysporzyć sobie wrogów. Śmiertelnych. Gdy Teresa dowiaduje się, że jej córka została zabita, powraca w zaułki Night City – do życia, które niegdyś porzuciła. Czy uda jej się zemścić?

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin – Zatarte wspomnienia”), a rysunki stworzył Jesús Hervás. Album zawiera zeszyty #1–4 miniserii „Cyberpunk 2077: You Have My Word”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here