Każdy z nas próbuje radzić sobie z emocjami. Uczymy się definiować, a następnie nazywać, czym jest strach, radość, rozczarowanie i szczęście. To szczególnie ważne, gdy jest się dzieckiem, które dopiero odkrywa świat. Bo życie to nieustanna zmiana. Ważne, aby o tym pamiętać. Czasami o najprostszych, lecz ważnych prawdach przypominają bohaterowie ze świata wyobraźni. Poznajcie niezwykłe książki Disneya z Wydawnictwa Olesiejuk.

„Moje pierwsze bajki o przygodach” czy „Moja bajkowa dobranocka” to książkowe serie, które pozwalają na odkrywanie najważniejszych wartości. Rodzina, przyjaźń, miłość, tolerancja – oto motywy ważne dla animacji Disneya, a także książkowych adaptacji. Tym razem przedstawiamy Wam opowieści, które ukazują niezwykły świat dojrzewających bohaterów.

„To nie wypanda” – potworne dorastanie

Podobno dojrzewanie to prawdziwa potworność. W jaki sposób ujarzmić zatem bestię? Nie jest to łatwe, nie jest to też przyjemne, lecz z całą pewnością konieczne. Z takim wyzwaniem musi radzić sobie Meilin Lee, bohaterka najnowszej animacji wytwórni Disney/Pixar. Reżyserią familijnego filmu zajęła się Domee Shi. „To nie wypanda”, niezwykła historia o dojrzewaniu i poszukiwaniu wewnętrznego głosu, doczekała się również książki. Ilustrowana opowieść o trudach dojrzewania, sposobach radzenia sobie z emocjami, potrzebie akceptacji, sile przyjaźni i potędze rodziny, powstała na motywach filmu o tym samym tytule.

 

Poznając rodzinne sekrety – „Nasze magiczne Encanto”

Czym jest rodzina? W jaki sposób kształtuje się nasza wrażliwość? Co stanowi magię w naszej codzienności? „Nasze magiczne Encanto. Biblioteczka przygody. Disney” to kolejna książka, która bazuje na pełnometrażowym filmie animowanym. Mirabel, która jest swoistą przewodniczką po świecie Encanto, pozostaje bohaterką autentycznie bliską właściwie dla każdego czytelnika. Wrażliwa i empatyczna, poszukująca własnego miejsca w świecie. Od samego początku musi konfrontować się z oczekiwaniami, a także presją ze strony najbliższych. A przecież warto pamiętać, że niektóre marzenia mogą wyznaczać cele naszego życia.

„Buzz Astral” – w poszukiwaniu kosmicznych marzeń

Co kształtuje nasze życiowe wybory? Czy przyszłość da się przewidzieć? Chociaż „Buzz Astral” jest przede wszystkim filmem rozrywkowym, to w scenariuszu animacji zadano naprawdę fundamentalne pytania. Niezwykła opowieść zawarto również w książkowej serii „Biblioteczka przygody”, która tylko wzmacnia odbiór animacji. „Buzz Astral” to kosmiczna podróż w nieznane, historia o przezwyciężaniu słabości i poszukiwaniu wewnętrznej siły. Do książki, powstałej na motywach filmu o tym samym tytule, dołączona jest wkładka z kolorowymi ilustracjami prezentującymi głównych bohaterów tej kosmicznej historii.

Poznawać uroki codzienności Kubusia Puchatka – „Zawsze jest jakieś dziś”

Książki z serii „Jak widzę świat…” pokazują, w jak różny sposób można postrzegać i oswajać rzeczywistość. Ale istnieją również inne historie, które wiążą się z baśniowym uniwersum Kubusia Puchatka. „Zawsze jest jakieś dziś” to cudownie opracowana ksiażka-notatnik, którą z pewnością docenią fani najsympatyczniejszego misia wszech czasów. Znajdą w niej wypowiedzi Kubusia Puchatka i innych mieszkańców Stumilowego Lasu, które są kopalnią błyskotliwych cytatów na każdą okazję, oraz mnóstwo miejsca na własne –krótsze i dłuższe –zapiski. Zapiśnik to książka do czytania i do notowania, dzięki poręcznemu formatowi zawsze pod ręką.

Wszystkie z polecanych tytułów znajdziecie na stronie swiatksiazki.pl. Pozycje z listy są objęte atrakcyjnymi rabatami. Co więcej, odbiór zamówień w księgarniach stacjonarnych jest gratis, nie trzeba wtedy płacić za wysyłkę niezależnie od wielkości zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here