Historie spod znaku fantastyki, podróże poza czasem i pomiędzy miejscami. Horror, baśń, sensacja western. Klasyczne albumy i fantastyczne nowości. Oficyna Lost In Time, jeden z najnowszych wydawców na polskim rynku opowieści rysunkowych, prezentuje m.in. komiksy z uniwersum „Wampir: Maskarada”, bestsellerową serię „Świat Dryftu” czy mistrzowski zbiór „Toppi. Kolekcja”. Poznajcie zaczarowany świat  komiksowych opowieści.

Wyprawa do fantastycznych światów

Podróż w nieznane, odwieczna walka dobra ze złem, nadnaturalne istoty, elementy magii i tajemnic. „Świat Dryftu”, komiksowe uniwersum stworzone przez Kena Broedersa, to fantastyka w stanie czystym – idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają rozrywkowej konwencji najwyższej próby. Niezwykle fascynujący, zarówno w formie, jak i treści, jest zbiór z pracami Sergia Toppiego. „Toppi. Kolekcja” to album z dziełami mistrza ilustracji. Ten artysta samouk powszechnie uważany jest za jednego z największych wizjonerów sztuki sekwencyjnej. Światotwórstwo opracowane w szczegółowych detalach, panoramiczna wizja, w której orientalna baśń łączy się z mitem.

Oblicza grozy – szaleństwo, upiory i mroczna magia

Wampiry, nieśmiertelne istoty znane z fantastyki grozy, to prawdziwe symbole horroru. Historia zapisana w komiksie „Wampir: Maskarada –Kły zimy” stanowi dowód, że krwiopijcy są w dalszym ciągu niezwykle inspirujące dla artystów. Album przygotowany przez Wydawnictwo Lost In Time to wyjątkowa opowieść dla fanów gatunku grozy i dark fantasy. Upiornie intrygujący pozostaje także historia pod tytułem „Dziki Ląd”. Alegoryczna historia o demonach kolonializmu, a także mroczna przypowieść o potędze miłości, która bywa silniejsza niż sama śmierć. Istota wampiryzmu jest kluczem do zrozumienia wymowy komiksu. Wyjątkowa pozostaje również „Posiadłość”, opowieść o szaleństwie i zatraceniu, rodzinnych sekretach w sugestywnej poetyce grozy.

Westernowe akcja, czyli piękno Dzikiego Zachodu

Prawo i bezprawie. Narastające napięcie między światem natury i cywilizacją. Obraz ukazujący zmagania przedstawicieli różnych nacji, przygody o poszukiwaczach złota, dzieje traperów i osadników. Westernowa konwencja jest niezwykle popularna, wciąż można eksperymentować zarówno z formą, jak i treścią. Dowiadujemy się o tym za sprawą albumu „Buffalo Runner”. Historia przedstawiona przez Ogera jest próbą przełamania klasycznego wizerunku bohatera westernu. Na kartach tego komiksu stajemy się świadkami próby rachunku sumienia, dokonywanej w noc między życiem a śmiercią… Reinterpretacją westernowej formy jest również arcyciekawa seria „Dziki Zachód” – to świat pełen przemocy i bezprawia, w którym poznajemy legendarną bohaterkę Calamity Jane.

Na styku różnych konwencji i gatunków

Opowieści przygodowe, w których melancholia łączy się z fascynacją, życie ze śmiercią, a sekrety historii z legendami w baśniowej formie. Czasami najciekawsze historie stanowią wynik eksperymentu różnych konwencji gatunkowych. Fascynujący jest steampunkowy „Nautilus”, promowany jako połączenie wizji Juliusza Verne z przygodami Jamesa Bonda. Orientalne piękno zawarto w komiksie „Maska Fudo”, w którym Saverio Tenuta przybliża nieznaną przeszłość tytułowego bohatera, jednej z głównych postaci Legendy o Szkarłatnych Obłokach. Historia i legendy, nieoczywisty epos o herosach i wielkim proroctwie zapisano natomiast w bestsellerowej serii „Katedra Otchłani”, która pozostaje zaskakującym połączeniem w fantastycznym albumie.

Nieoczywista klasyka – komiksowe animacje

Jaka jest cena za wolność? Czy dusza człowieka jest nieśmiertelna? Jaką rolę odgrywają w tym mroczne siły? „Walizka”, krótkometrażowy film w reżyserii Gabriela Amalrica, to perełka spod znaku fantastyki. Animacja stała się inspiracją przy tworzeniu komiksowej opowieści pod tym samym tytułem, która ukazała się na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Lost In Time. Komiks stanowi spektakularne połączenie stylistyki mrocznego fantasy z dystopijną rzeczywistością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here