Reżyser nominowanego do Oscara „Mirai” w swoim najnowszym anime zachwyca niezwykłymi obrazami wirtualnego świata i historią niczym z „Pięknej i Bestii”. Zapraszamy na olśniewający film o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i mocy, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy. Dystrybutorem tytułu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. W sieci pojawił się zwiastun z polskim dubbingiem. W roli tytułowej występuje Daria Zawiałow.

„Belle”, czyli opowieść o poszukiwaniu siebie w wirtualnym świecie

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz. Co na temat filmu mówi Daria Zawiałow?

Belle przemówi głosem Darii Zawiałow

Zawsze chciałam spróbować swoich sił w dubbingu, więc ogromnie ucieszyłam się na propozycję zagrania w „Belle”. Fakt, iż jest to główna rola, dodatkowo mnie zachwycił, ale też zestresował! Miałam podwójne zadanie, gdyż musiałam wcielić się w dwie główne postaci – Suzu i Belle. Ostatecznie praca w studio sprawiła mi niesamowitą radość. Bardzo pomogli mi realizator Jacek Kasperek i reżyser Sebastian Drożak. To niewiarygodne, że akurat po premierze mojej płyty „Wojny i noce”, która była koncept albumem wizualnie żyjącym w świecie anime, dostałam możliwość dubbingowania właśnie w tym gatunku filmu. To dla mnie idealna klamra zamykająca mój album. – deklaruje na swoim Facebooku artystka, która wspólnie z Platige Image w przeszłości zrealizowała bardzo ciekawy teledysk w stylistyce anime. Tymczasem zobaczcie oficjalny zwiastun „Belle”.

W polskim dubbingu oprócz Darii Zawiałow (debiutującej na tym polu) usłyszymy m.in. Jana Wieteskę, Kaję Kozłowską, Kamila Bijosia, Kamila Prubana, Kszysztofa Szczepanika, Klementynę Umer, Mateusza Webera, Elżbietę Jędrzejowską i Ewę Kanię.

„Belle” powstała w legendarnym Studio Chizu (należącym do Mamoru Hosody i producenta Yuichiro Saito) oraz irlandzkim Cartoon Saloon. Za wygląd postaci odpowiada Jin Kim, jeden z najwybitniejszych artystów w swoim fachu („Kraina Lodu”). Design budynków w wirtualnym filmowym świecie przygotował brytyjski architekt Eric Wong. Autorem niezwykłej muzyki jest Ludvig Forssell, kompozytor znany ze współpracy z twórcą gier wideo Hideo Kojimą („Metal Gear Solid V”). Premiera filmu 1 kwietnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here