Pragnienie prawdziwej miłości. Chęć rozwoju. Troska o najbliższych. Poszukiwanie szczęścia i wolności. Każdy z nas posiada unikalne marzenia. Ich realizacja wymaga niezwykłej siły, jednak są sprawy, o które trzeba walczyć. „Opowieści o odwadze i dobroci. Disney Księżniczka”, najnowszy zbiór opowiadań opublikowany przez Wydawnictwo Olesiejuk, to skarbnica najpiękniejszych historii ze świata baśniowych animacji.

Wielkie Święto Księżniczek

„Opowieści o odwadze i dobroci” to wyjątkowy zbiór opowiadań, który powstał w ramach „Wielkiego Święta Księżniczek”. Jest to całoroczna akcja zainaugurowana w kwietniu 2021 na cześć odwagi i dobroci bohaterek Disneya i ich mocy, by inspirować fanów na całym świecie. Disney zaprosił bowiem różnych autorów i artystów do napisania i zilustrowania zupełnie nowych opowieści o księżniczkach i królowych. Wśród bohaterek znajdziemy choćby Mulan, Pocahontas, Bellę, Kopciuszka czy Arielkę. Specjalne historie rozgrywają się w świecie znanym z filmu „Kraina Lodu”.

Baśniowe historie, uniwersalne prawdy

Jak ważna jest przyjaźń? Czym jest prawdziwa miłość? Co to znaczy, że ktoś czuje się prawdziwie wolny? „Opowieści o odwadze i dobroci” to kilkanaście unikalnych nowych historii, w których zapisano odpowiedzi na tak postawione pytania. Książka, która może zainspirować czytelników i czytelniczki do doceniania i okazywania odwagi i dobroci na co dzień, jest pomyślana jako niezwykła antologia. W zbiorze opowieści poznajemy nieznane losy wyjątkowych bohaterek z animacji Disneya.

Piękno animacji w literaturze

Tiana z „Księżniczki i Żaby” jest wytrwała i ambitna. Bella z „Pięknej i Bestii” hojna i wciąż głodna wiedzy. Vaiana przywódcza i śmiała. Mulan pomysłowa i odważna. Ale to tylko część prawdy. Bo każda z nich skrywa własne sekrety, które wiążą się z ukrytymi pragnieniami. Mimo że Merida jest pewna siebie i szczera, a Śnieżka empatyczna i pełna optymizmu, to jednak każda z bohaterek musi mierzyć się z wyzwaniami. I o tym właśnie, między innymi, jest księga „Opowieści o odwadze i dobroci”. Nieprawdopodobnie ujmująca wymowa i morały łączą się z cudownie zrealizowanymi rysunkami, które oddają piękno i ducha klasycznych animacji.

Moc księżniczek, czyli istota bohaterstwa

Co to właściwie znaczy, że ktoś jest bohaterem czy bohaterką? W jaki sposób można odkryć wewnętrzną siłę? „Opowieści o odwadze i dobroci” jest księgą mądrości i emocji. Bo moc księżniczek może być uniwersalna, odnosić się zarówno do chłopców, jak i dziewczynek – mężczyzn i kobiet w różnym wieku, z odległych stron świata. Istota bohaterstwa, wiara we własne siły, chęć przekraczania granic i realizowanie własnych marzeń. Cudownie zrealizowany album – tak wizualnie, jak i treściowo. Piękno animacji zaklęte w literaturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here