Strach przed końcem, radość przed początkiem. Oswajanie śmierci, wpływanie na emocje – przyjaźń, miłość, zakochanie. W sztuce komiksowej zapisuje się różne tematy i wartości. Fantastyka to bardzo pojemne medium, na co dowodem jest „Pozytywka – Witamy w Pandorii”, kolejna opowieść dla dzieci i dorastającej młodzieży, czytelników, którzy potrafią docenić to, co nieoczywiste.

Przekroczyć próg fantazji – podstawa magicznego świata

„Pozytywka – Witamy w Pandorii” to pierwsza część przygodowej opowieści o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata… Nola obchodzi ósme urodziny, ale czuje przede wszystkim smutek, bo tęskni za niedawno zmarłą mamą. Czy chociaż trochę rozweseli ją prezent – piękna pozytywka? Dziewczynka przekręca kluczyk zabawki i… tak rozpoczyna się wielka przygoda! Nola przedostaje się do krainy dziwów, gdzie spotyka niezwykłe istoty i wpada w wir szalonych wydarzeń, a przede wszystkim poznaje sekrety z przeszłości swojej mamy. Czy jednak nawet najbardziej fascynujące przeżycia mogą uleczyć ból po stracie ukochanej osoby?

Sztuka czarowania słowem i obrazem

 

Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika zwanego Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym. Debiut okazał się bardzo udany – formalnie, treściowo, w słowie i wymowie. Jest w tym magia.

„Pozytywka – Witamy w Pandorii” – zaczarowany świat

Niezwykła kraina, w której wszystko jest możliwe. Ale czy na pewno? Jakie są granice naszej wyobraźni? „Pozytywka – Witamy w Pandorii” to bardzo ciekawy projekt, który angażuje emocjonalnie i pobudza do tworzenia własnych fantazji. Sztuka czarowania słowem i obrazem, fantastyka – nie tylko dla najmłodszych. Historia dla tych, którzy potrafią docenić to, co nieoczywiste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here