Elegancki styl opowieści, wyraziste intrygi kryminalne, nieoczywiste zwroty akcji, brytyjski humor. Książki detektywistyczne Agathy Christie, choćby „Morderstwo w Orient Expressie” czy „I nie było już nikogo”, to prawdziwe bestsellery. Nic dziwnego, że twórcy komiksów postanowili wykorzystać fabuły królowej kryminału, aby zrealizować własne wersje kultowych historii. Poznajcie opowieść „Herkules Poirot”: „Rendez-vous ze śmiercią”.


Zemsta, miłość i orient, czyli nowe śledztwo Herkulesa Poirota

„Rendez-vous ze śmiercią” to adaptacja powieści Agaty Christie, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie. Do hotelu w Jerozolimie przyjeżdża rodzina Boyntonów – matka i jej dwoje pasierbów. Młodzi ludzie są zdominowani przez macochę, która całkowicie ich sobie podporządkowała – finansowo i psychicznie. W czasie wycieczki do Petry pani Boynton umiera. Policja podejrzewa morderstwo, a pierwszymi podejrzanymi stają się członkowie rodziny. Na szczęście w Jordanii wypoczywa w tym czasie najsłynniejszy detektyw świata – Herkules Poirot – który podejmuje się zdemaskować mordercę. Śledztwo, prowadzone wśród zabytków archeologicznych, obfituje w niespodzianki i zostaje uwieńczone zaskakującym zakończeniem.

Komiksowa historia – zaproszenie na „Rendez-vous ze śmiercią”

Scenariusz napisał francuski scenarzysta, krytyk i nauczyciel, twórca projektu społecznego popularyzującego czytanie komiksów przez uczniów Didier Quella-Guyot. Rysunki wykonał natomiast Marc Charlier, posługujący się pseudonimem Marek. Artystyczny duet wydobył wszystko, co najlepsze w literackim dziedzictwie Agathy Christie. Elegancki styl opowieści, wyraziste intrygi kryminalne, nieoczywiste zwroty akcji, brytyjski humor. Charakterystyczne cechy stylu brytyjskiej powieściopisarski zostały oddane na kartach komiksu. Najważniejsze jednak, że właściwie niemal do ostatniej strony trudno odgadnąć, kto zabił – kto jest prawdziwie winny zbrodni.

Agatha Christie – królowa kryminałów w komiksie

Agata Christie jest autorką 66 powieści kryminalnych, 14 zbiorów opowiadań, 6 powieści obyczajowych (pod pseudonimem Mary Westmacott), kilku sztuk scenicznych, a także wielu wierszy. Królowa kryminału dzierży berło najlepiej sprzedających się książek, tuż po dziełach Szekspira i Biblii, nieprzerwanie od wieku. Z okazji okrągłego jubileuszu, który przypadł na poprzedni roku, wydawnictwo Egmont prezentuje komiksowe adaptacje kryminałów Christie: „Morderstwo w Orient Expressie”, „Noc w bibliotece” oraz „Tajemniczy przeciwnik” czy niedawny album „Agatha Christie. Herkules Poirot. Rendez-vous ze śmiercią”. Teraz dzieła mistrzyni zostały uobecnione w komiksowej formie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here