CD Projekt ogłosił nowy projekt realizowany we współpracy z platformą Netflix oraz Studiem Trigger. Okazuje się, że trwają prace nad anime w świecie gry Cyberpunk 2077. Serię zatytułowano Cyberpunk: Edgerunners – całość zostanie podzielona na 10 epizodów. 


Akcja gry toczy się w roku 2077, w fikcyjnej metropolii zwanej Night City położonej na północy kalifornijskiego wybrzeża. Mamy tu do czynienia z dystopijnym retrofuturyzmem rodem z lat 90. XX wieku, w którym zdewastowanym światem rządzą brutalne megakorporacje, a ulice są królestwem gangów i tytułowych cyberpunków – niezależnych buntowników żyjących poza systemem. Ponadto dzięki postępowi technologicznemu ludzie powszechnie modyfikują swoje ciała wszczepami.

Za realizację adaptacji będą odpowiedzialni specjaliści ze Studia Trigger, które znane jest z takich produkcji jak „Kill la Kill” oraz „BNA: Brand New Animal”. Animowana opowieść ma koncentrować się na losach pewnego chłopaka z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości. Celem bohatera będzie zostanie jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

Reżyserem anime jest Hiroyuki Imaishi, któremu w roli drugiego reżysera pomagać będzie Masahiko Otsuka. Za projekt postaci odpowiadać będą Yoh Yoshinari oraz Yuto Kaneko. Premiera planowana jest na rok 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here