CD Projekt ogłosił nowy projekt realizowany we współpracy z platformą Netflix oraz Studiem Trigger. Okazuje się, że trwają prace nad anime w świecie gry Cyberpunk 2077. Serię zatytułowano Cyberpunk: Edgerunners – całość zostanie podzielona na 10 epizodów. Tymczasem wydawnictwo Egmont zaczęło publikowanie komiksów osadzonych w uniwersum znanym z bestsellerowej gry.


Night City to potężne megamiasto i jeden z głównych bohaterów gry „Cyberpunk 2077”. W swojej ponad osiemdziesięcioletniej historii doświadczyło wielu wstrząsów: od Czwartej Wojny Korporacyjnej, przez Incydent Nuklearny, aż po Wojnę Unifikacyjną, ale zawsze otrząsało się, zachowując swoją różnorodność. Teraz fani mają okazję odkrywać je również za sprawą serii komiksów. Wydawnictwo Egmont Polska przedstawiło właśnie pierwszy tomu cyklu – „Cyberpunk 2077: Trauma Team”. W planach jest z kolei serial animowany produkowany przez platformę Netflix.

Night City stanie się miejscem akcji serialu „Cyberpunk” 2077 Netflixa

Akcja gry toczy się w roku 2077, w fikcyjnej metropolii zwanej Night City położonej na północy kalifornijskiego wybrzeża. Mamy tu do czynienia z dystopijnym retrofuturyzmem rodem z lat 90. XX wieku, w którym zdewastowanym światem rządzą brutalne megakorporacje, a ulice są królestwem gangów i tytułowych cyberpunków – niezależnych buntowników żyjących poza systemem. Ponadto dzięki postępowi technologicznemu ludzie powszechnie modyfikują swoje ciała wszczepami.

Za realizację serialowej adaptacji będą odpowiedzialni specjaliści ze Studia Trigger, które znane jest z takich produkcji jak „Kill la Kill” oraz „BNA: Brand New Animal”. Animowana opowieść ma koncentrować się na losach pewnego chłopaka z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości. Celem bohatera będzie zostanie jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

Reżyserem anime jest Hiroyuki Imaishi, któremu w roli drugiego reżysera pomagać będzie Masahiko Otsuka. Za projekt postaci odpowiadać będą Yoh Yoshinari oraz Yuto Kaneko. Premiera planowana jest na rok 2022. W sieci opublikowano pierwszą zapowiedź serialu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here