Japońskie Studio Ghibli, które dało nam „Spirited Away: W krainie Bogów” czy „Mój sąsiad Totoro” prezentuje zupełnie nową animację. Zobaczcie oficjalny zwiastun „Earwig and the Witch”, którego reżyserem jest Goro Miyazaki, syn legendarnego Hayao Miyazakiego.


Jest to filmowa produkcja oparta o książkę dla dzieci pod tytułem „Earwig And The Witch” autorstwa Diany Wynne Jones. Brytyjska powieściopisarka znana jest choćby za sprawą „Ruchomego zamku Hauru”, dzieła, które stało się podstawą jednego z najbardziej znanych widowisk studia Ghibli. Co jednak ciekawe, film reżyserowany przez Gorō będzie tworzony w technice 3D. Syn legendarnego twórcy na swoim koncie posiada między innymi serial „Ronja, córka zbójnika”, jak i pełnometrażowe „Ziemiomorze”, animację, która powstałą na kanwie prozy Ursuli  K. Le Guin.

„Earwing And The Witch” to historia osieroconej dziewczynce, mieszkającej w sierocińcu, która pewnego razu zostaje adoptowana przez wiedźmę o imieniu Bella Yaga. W czasie niełatwego dorastania, w ekstremalnie specyficznych warunkach, pomocnikiem dla Ayi będzie gadający kot. Projekt powstał we współpracy Studio Ghibli, NHK i NEP (NHK Enterprises). Premiera jeszcze w grudniu tego roku na japońskim kanale NHK General.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here