„The Smashing Pumpkins” to zespół, który na rockowej scenie jest obecny od trzech dekad. Już wkrótce premierę będzie mieć krążek opatrzony tytułem „Cyr”. Billy Corgan, frontman zespołu, zapowiedział, że wraz z nowym albumem pojawi się coś jeszcze – animowany serial „In Ashes”.


Amerykański zespół posiada bardzo charakterystyczny styl wyróżniający się wielowarstwowością instrumentów gitarowych, na co składają się elementy między innymi rocka psychodelicznego, gotyckiego i progresywnego, a także heavy metalu, dream popu, a w późniejszych nagraniach także muzyki elektronicznej. Serial przypomina również niezwykle złożoną mozaikę fantastycznych, nomen omen, elementów.

To ukazana w neonowej stylistyce opowieść, pełna psychodelicznych i nostalgicznych odniesień, którą można scharakteryzować jako nieoczywiste, dystopijne szaleństwo, o czym wprost mówi Billy Corgan. Każdemu odcinkowi towarzyszy muzyka, którą „The Smashing Pumpkins” skomponowali na swoją nadchodzącą płytę. Do tej pory opublikowano dwa epizody serialu – The Colour Of Love oraz Confessions Of A Dopamine Addict. Trzy kolejne odcinki mają ukazać się niebawem. Premiera płyty planowana jest zaś na 27 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here