„Chłopi” to animowany film oparty na słynnej powieści Władysława Stanisława Reymonta, który zapowiada się na kolejną przełomową produkcję. Niedawno otrzymaliśmy zwiastun, a teraz możemy przyjrzeć się pracy zza kulis.


„Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile” – opowiada Dorota Kobiela, reżyserka i scenarzystka filmu. I to właśnie kobiety, w szczególności wielowymiarowa postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły animowanych „Chłopów”. W rolę pięknej, wolnej duszy wcieli się Kamila Urzędowska.

W sieci pojawiły się zdjęcia z aktorskiego planu produkcji. Warto zaznaczyć, że następnie każdy kadr z filmu zostanie ręcznie namalowany, a następnie animowany podobną techniką jak to miało miejsce w „Twoim Vincencie”.

Monumentalne dzieło Reymonta przepełnione jest wyszukanymi opisami przyrody, stąd też nic dziwnego, że animowani „Chłopi” zostaną zrealizowani w oparciu o malarstwo okresu „Młodej Polski”, które idealnie odda nastrój powieści. Twórcy zapowiadają, że na wielkim ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. Całość zapowiada się bardzo intrygująco.

Wiemy już oficjalnie, że w obsadzie znajdują się Kamila Urzędowska (Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek) oraz Ewa Kasprzyk (Dominikowa) i Andrzej Konopka (Wójt). Premiera filmu planowana jest na 2022 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here