Haruki Murakami to jeden z mistrzów światowej literatury, prawdziwy specjalista od realizmu magicznego. Okazuje się, że twórczość japońskiego pisarza posłużyła za kanwę animowanego filmu! Zobaczcie zwiastun adaptacji „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta”.


„Mój film jest zaadresowany nie tylko do milionów sympatyków Murakamiego na całym świecie, ale także do widzów zainteresowanych nowatorskimi opowieściami określanymi jako magiczny realizm, dla których animacja jest świetnym medium…” – przyznaje Pierre Földes, reżyser widowiska. Francuski filmowiec posłużył się literacką materią, konkretnie antologią „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta”, z której wybrał sześć opowiadań.

W książce – na podstawie której bazuje film – znajdziemy uczłowieczone wrony, drańskie małpy, lodowego luda i sny, które kształtują nas samych i otaczające nas przedmioty według naszych życzeń. Czy to przypadkowe spotkanie we Włoszech, romantyczny wypad do Grecji, wakacje na Hawajach, czy też zwykła bezbarwna codzienność, wszędzie tam bohaterowie Murakamiego przeżywają swe miłości, rozczarowania i niedosyt w kontaktach z tymi, na których najbardziej im zależy. Zwiastun filmu znajdziecie w tym miejscu. „Ślepa wierzba i śpiąca kobieta” ukazała się po polsku za sprawą wydawnictwa Muza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here