„Z archiwum X” to prawdopodobnie jeden z najciekawszych seriali z lat 90, w którym niemożliwe nie istniało. Teraz okazuje się, że telewizja Fox przygotowuje animowany serial komediowy będący spin-offem kultowej produkcji.


Oryginalne „Z archiwum X” zadebiutowało we wrześniu 1993 roku. Serial szybko stał się międzynarodowym fenomenem popkulturowym. W trakcie dziewięciu sezonów „Z archiwum X” zdobyło 16 nagród Emmy i 5 Złotych Globów. W 1998 i 2008 do kin trafiły dwie kinowe kontynuacje show. W 2016 roku Fox reaktywował serial na dwa sezony. O czym będzie kreskówka opowieść?

Serial sparodiowany przez twórców „American Dad”!

Zapowiedź serialu jest więcej niż interesująca. „The X-Files: Albuquerque” to historia oddziału ekscentrycznych agentów badających sprawy z Archiwum X, które są zbyt zwariowane, śmieszne lub wręcz głupie, aby Mulder i Scully mogli się nimi przejmować. Za realizację animowanego projektu odpowiedzialni będą Rocky Russo („Paradise PD”) oraz Jeremy Sosenko („Brickleberry”). Projekt przygotowany jest dla platformy Netflix.

„Z archiwum X” to specjalna komórka Federalnego Biura Śledczego, do której trafiają wszystkie sprawy nie dające się wyjaśnić na drodze konwencjonalnego rozumowania. Mulder głęboko wierzy w istnienie istot pozaziemskich i innych niewytłumaczalnych zjawisk, będących przedmiotami ich śledztw. Praca w Archiwum X jest dla niego próbą wyjaśnienia zagadki zaginięcia swojej siostry, która – jak twierdzi Mulder – została porwana przez obcych. Scully natomiast, jako naukowiec, jest bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkich badanych przez nich spraw, choć w toku wydarzeń sama także zaczyna wierzyć w paranormalne zjawiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here