Azjatycki folklor, siła pradawnych legend, orientalna symbolika… smoki i zupełnie nowa bohaterka. Co wiemy o najnowszej animacji z wytwórni Disneya?


„Raya i ostatni smok” to opowieść inspirowana kulturą – legendami oraz folklorem – południowo-wschodniej Azji, w tym Tajlandii, Wietnamu, Kambodży, Malezji, Indonezji i Laosu. Miejscem rozgrywania się historii jest mityczna kraina zwana Lumandrą, w której pięć niezależnych klanów tworzy tak zwaną Ziemię Smoka. W centrum filmowych wydarzeń znajduje się Raya, samotna wojowniczka, która – wraz z grupą odmieńców – postanawia znaleźć ostatniego żyjącego smoka. Dzięki legendarnemu stworzeniu może dojść do pojednania wszystkich wspólnot. Nad Lumandrą pojawia się bowiem widmo potężnego, nieznanego dotąd wcześniej zagrożenia…

W Rayę wcieli się Cassie Steele, natomiast Awkwafina, właściwie Nora Lum, zagra smoczycę o imieniu Sisu. Premiera zaplanowana jest na 12 marca 2021. Film wyreżyseruje Paul Briggs oraz Dean Wellins, którzy wcześniej pracowali jako specjaliści w departamencie animacji nad produkcją „Krainy Lodu”, „Zwierzogrodu”, „Zaplątanych” czy „Stalowego giganta”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here