Czy pamiętacie kultowe „Fraglesy” Jima Hensona? Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości zyskają one zupełnie nowe życie. A to za sprawą projektu, który powstaje dla platformy AppleTV+.


Nowy serial ma zachować charakter i klimat oryginału. Możemy również spodziewać się powrotu ulubionych postaci. Showrunnerami zostali Matt Fusfeld i Alex Cuthbertson, którzy wcześniej pracowali przy serialach „Community” i „Rodzice nie do pary”. Nowe „Fraggle Rock” powstanie we współpracy z The Jim Henson Company i New Regency, które przez lata nieskutecznie próbowało doprowadzić do realizacji filmu kinowego.

„Fraglesy” zostały stworzone przez Jima Hensona w 1955 roku. Bohaterami były sympatyczne stworki mieszkające we Fraggle Rock. Czas spędzały na zabawach, śpiewie i odkrywaniu świata. Ich przeciwnikami byli giganci zwani Gorgami. Imitują one ludzi, zwierzęta oraz fantastyczne stwory. Media związane z franczyzą Muppetów cechuje specyficzne poczucie humoru, wyróżniające się abstrakcyjnością, absurdem i odwołaniami do popkultury. Akcja filmów i seriali najczęściej odnosi się do wystawianych przez Muppety. Obecnie prawa autorskie do Muppetów posiada Walt Disney Company.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here